Log in

goodpods headphones icon

To access all our features

Open the Goodpods app
Close icon
headphones
Radijo dokumentika

Radijo dokumentika

LRT

Istorijos, išlaisvinančios naują, netikėtą mintį. Čia iš lėto, neskubant, tarsi renkant dėlionę iš balsų ir garsų, piešiamas gyvas ir tikroviškas visuomenės paveikslas. Nuo 2008 metų LRT RADIJO autorių kuriami dokumentiniai pasakojimai yra vertinami klausytojų, pristatomi tarptautiniuose festivaliuose ir pelnė ne vieną apdovanojimą Lietuvoje ir užsienyje. Tarp jų – už geriausią metų dokumentiką festivaliuose THIRD COAST 2023 Čikagoje ir PRIX EUROPA 2024 Berlyne. Laida transliuojama sekmadieniais 11.05 val.
Share icon

All episodes

Best episodes

Top 10 Radijo dokumentika Episodes

Goodpods has curated a list of the 10 best Radijo dokumentika episodes, ranked by the number of listens and likes each episode have garnered from our listeners. If you are listening to Radijo dokumentika for the first time, there's no better place to start than with one of these standout episodes. If you are a fan of the show, vote for your favorite Radijo dokumentika episode by adding your comments to the episode page.

Radijo dokumentika - Jausmai, palikti ant popieriaus
play

12/29/24 • 39 min

Dailės terapija – viena iš kūrybinių psichoterapijos formų, padedanti atrasti ryšį su savimi ir kitais. Ramunė terapiją atrado bandydama padėti dukrai, bet pamatė, kad ji teigiamai veikia ir ją pačią. Ši patirtis paskatino ją keisti profesiją, ir dabar ji – dailės terapijos studentė. Dagnė veda terapijos sesijas iš karo pabėgusioms ukrainietėms. Ji terapijoje atrado santykių gydančią galią ir prasmę padėti kitiems. Ieva, piešimu nuo vaikystės reiškusi save, tapo dailės mokytoja. Tačiau sistema neleido suprasti vaikų unikalumo. Dailės terapija padėjo jai pažinti kitus ir save.
Autorės: Teresė Bernatonytė ir Rūta Dambravaitė.
bookmark
plus icon
share episode
Radijo dokumentika - Radijo dokumentika. Kaip vakar | Erdvės.
play

03/29/20 • 48 min

Aktorius Giedrius Savickas klausosi trumpų radijo istorijų apie tai, kokioje aplinkoje gyvenome per tris nepriklausomybės dešimtmečius.
Taip gyvuoja atmintis
Su Vitalij Binevič
Pagal kultūros laikraštyje „Šiaurės Atėnai“ publikuotą tekstą
Prod. Vaida Pilibaitytė ir Adomas Zubė
Akropolio mitas
Aut. Rūta Dambravaitė
Muz. Tomas Usovas
Choras „Geros dienos“
Iš operos „Geros dienos“
Vaiva Grainytė, Lina Lapelytė, Rugilė Barzdžiukaitė
OPEROMANIJA, 2014
Miestas pasikeis neatpažįstamai
Su Virginijumi Sarpausku Širvintose,
Aukse Petruliene Kaune,
Milda Laužikaite Vilniuje ir
Simonu Norbutu Šilutėje
Aut. Vaida Pilibaitytė
Holokausto vardai
Aut. Marielle Vitureau
kitastotelestotis.lt
Viskas keičiasi
Aut. Vita Ličytė
bookmark
plus icon
share episode
Radijo dokumentika - Radijo dokumentika. Kaip vakar | Turtas.
play

03/15/20 • 39 min

Aktorė Eglė Mikulionytė klausosi eksperimentinių radijo esė apie tai, kaip vertėmės per tris nepriklausomybės dešimtmečius.
Gariūnų vyrai
Su Ričardu Lažinsku, Algirdu Tarvydu
Aut. Sigita Vegytė
Mano finansinis kalėjimas
Aut. Vaida Pilibaitytė
Banknotas turi dvi puses
Su Giedriumi Jonaičiu
Aut. Rūta Dambravaitė
bookmark
plus icon
share episode
Radijo dokumentika - Radijo dokumentika. Kaip vakar | Kelionės.
play

03/22/20 • 48 min

Aktorė Eglė Mikulionytė klausosi eksperimentinių radijo esė apie tai, kaip keliavome per tris nepriklausomybės dešimtmečius.
Vienos vasaros emigrantas
Su Valdu Papieviu
Aut. Rūta Dambravaitė
Su nuotraukom bendrauja
Justinos Mitkaitės dokumentikos motyvais
Red. Vaida Pilibaitytė
Gyventi pasaulyje
Aut. Sigita Vegytė
Kūčios Lazdynuose
Aut. Vaida Pilibaitytė
Mažos kasdienės kelionės
Su Rima Šapoliene
Aut. Vita Ličytė
bookmark
plus icon
share episode
Radijo dokumentika - Radijo dokumentika 2017-03-26 11:05
play

03/26/17 • 24 min

Balandžio 30 d. sukanka 60 metų nuo pirmosios Lietuvos televizijos transliacijos, kai į žiūrovus kreipėsi diktoriai Gražina Bigelytė ir Juozas Baranauskas. Lietuvoje tą dieną buvo registruoti 32 televizoriai.
Televizija buvo naujovė ir patiems joje dirbti pradėjusiems žmonėms: „Visi buvo nematę televizijos, galbūt vienintelis aš buvau, kuris mačiau“, – sako pirmojoje transliacijoje dalyvavęs režisieriaus asistentas Anupras Lauciūnas.
Prisiminimais apie televizijos pradžią Lietuvoje jis dalijasi pirmojoje laidoje iš ciklo „Šeši televizijos dešimtmečiai“, kuri bus transliuojama sekmadienį, kovo 26 d., 11.05 val.
Iki pat televizijos jubiliejaus balandžio 30 d. radijo klausytojai galės pasiklausyti įvairių pasakojimų apie ryškiausias TV laidas ir asmenybes.
Muzikinėms TV laidoms skirtoje ciklo dalyje režisierė Jūratė Jankienė pasakos, kaip gimė mintis pirmą „Dainos teatro“ vaizdo klipą filmuoti sąvartyne: „Pasiskolinom kamerą iš Naujienų tarnybos. Per penkias valandas nufilmavom klipą, labai skubėjom, nes „Panoramai“ reikėjo kameros. Tai „Panoramos“ operatoriai sakė: „O, Viešpatie, kaip dvokia, kaip dvokia!“.
Lietuvos televizijoje sukurta dešimtys TV spektaklių, filmų ir serialų. Kai kurie jų sulaukė milžiniško pasisekimo ir iki šiandien prisimenami su nostalgija. Su kokiomis TV laidomis vaikams ir jaunimui užaugo kelios kartos? Kaip keitėsi televizija atsikuriant Lietuvai? Kokie žmonės tampa TV žvaigždėmis?
bookmark
plus icon
share episode
Radijo dokumentika - Radijo dokumentika. Kaip vakar | Būsenos.
play

03/08/20 • 41 min

Aktorius Giedrius Savickas klausosi eksperimentinių radijo esė apie tai, kaip jautėmės per tris nepriklausomybės dešimtmečius.
Gimę su Lietuva
Aut. Vita Ličytė
Atsirado erdvės svajoti
Su Evelina Taunyte aka CandyCactus ir Justinu Dūdėnu
Aut. Vaida Pilibaitytė
Bučiuotis tau negalima
Su Pijumi Beizaru
Aut. Adomas Zubė
bookmark
plus icon
share episode
Liepos 4-osios popietė Vilniaus Vingio parke. Lynoja. Estradoje repetuoja moksleivių ir studentų chorai. Šalimais palapinėje choristė pasikelia žalius dainų šventės marškinėlius, kad amerikiečių mokslininkė galėtų jai ant krūtinės priklijuoti širdies ritmo matuoklį.
Tokias pat dvi nedideles laidu sujungtas baltas plokšteles po rūbais į estradą tuoj nusineš dar per 30 choristų. Šiandien ir rytoj per repeticijas, o galiausiai – per baigiamąjį Dainų dienos koncertą įvairių šalių mokslininkų grupė stebės, kaip keičiasi šventės dalyvių širdies ritmas, kai jie dainuoja „Kur giria žaliuoja“.
Tai neįprastas, bet tik vienas iš daugelio bandymų paaiškinti magiją dainos, pagal kurią pavadinta šimtmetį mininti dainų šventė. Kodėl dainuojant „Kur giria žaliuoja“ kūnas nueina šiurpais, o klausantis ima tekėti ašaros?
Nors ši daina yra senesnė už pačią šventę, neatsakytų klausimų apie ją yra ir daugiau. Kodėl tarpukariu „Kur giria žaliuoja“ dainavo tik dviejose Mažosios Lietuvos dainų šventėse? Kodėl sovietmečiu į Lietuvos dainų šventės programą ji įtraukta taip vėlai? Kodėl berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas“ ją dainuoja kitaip nei visi?
Dainų šventės šimtmečio išvakarėse atsakymų į šiuos klausimus ieško Vaida Pilibaitytė.
Redaktorė Vita Ličytė
bookmark
plus icon
share episode
Radijo dokumentika - Klegesio nebus

Klegesio nebus

Radijo dokumentika

play

07/14/24 • 31 min

Švietimo ir mokslo ministerija vykdo švietimo įstaigų tinklų pertvarką. Pagal šiuos pertvarkos reglamentus, mokykloje turi mokytis bent šešiasdešimt vaikų, jungtinės klasės galimos tik pradinės, tačiau vaikų turi būti bent aštuoni.
Salako miestelyje nuo Nepriklausybės pradžios mažėja gyventojų, o tai reiškia ir mokinių. Dar nuo XVIII amžiaus veikusi mokykla, šiais metais užvėrė duris. Nesusirinko pakankamai moksleivių net pradinėms klasėms, o žvelgiant į ateitį daugiau vaikų nenusimato.
Nuo šio rugsėjo septynmečiai turės sėstis į autobusą, vežantį juos į už beveik trisdešimties kilometrų esančią mokyklą Zarasuose. Ir taip kas rytą.
Mokyklos uždarymas paveikia visą bendruomenę. Kai miestely yra vaikų, tuomet daugiau gyvybės, daugiau klegėjimo. Vaikams išvažiavus, kai kurie mokytojai turi išeiti į priešankstinę pensiją, kiti - važinėti į didesnius miestus. O mokantis kitur, silpnėja ir tarpusavio saitai.
Su šia realybe Salako gyventojai susitaikė. Tačiau juos stipriai paveikė biurokratija ir neatsižvelgimas į regiono žmogų.
Autorė Teresė Bernatonytė, redaktorė - Inga Janiulytė-Temporin
Artūro Morozovo nuotrauka
bookmark
plus icon
share episode
Radijo dokumentika - Rajonas, kurį jaukinuosi

Rajonas, kurį jaukinuosi

Radijo dokumentika

play

07/28/24 • 41 min

Šiemet vienuoliktą klasę baigusi Austėja balandžius laiko savotišku vieno Vilniaus mikrorajono atributu. „Mieli gyvūnėliai, nors jokios naudos neneša — tiesiog turi būti kažkas faina vien dėl to, kad yra“, — apie juos sako Austėja. Ši jos daryta nuotrauka eksponuojama Vilniaus muziejaus parodoje „Krasnucha. Rajonas, kurio nėra?“.
Kodėl „Krasnucha“ vietiniams skamba nekaip, ko iš balkono šypsosi Birutė ir kaip Giedrius patiria miestą jo nematydamas?
Kviečiu į pažintį su šiuo rajonu, kurį ir aš, šios dokumentikos autorė Inga, bandau prisijaukinti.
Autorė Inga Janiulytė-Temporin
Austėjos Emilijos Jakučionytės nuotrauka
bookmark
plus icon
share episode
Radijo dokumentika - Radijo dokumentika 2017-05-14 11:05
play

05/14/17 • 46 min

Viešose diskusijose skurdas ir atskirtis dažnai siejami su nedarbu, tačiau Lietuva iš kitų ES šalių išsiskiria dirbančių žmonių skurdu. Europos gyvenimo ir darbo sąlygų gerinimo fondo („Eurofound“), trišalės ES agentūros, kaupiančios ir analizuojančios žinias socialinės ir darbo politikos srityje, vertinimu, nepaisant ilgametės grėsmingos statistikos, valstybė iki šiol nesiėmė priemonių padėčiai keisti.
Anne Grimsrud iš Norvegijos viešojo sektoriaus profsąjungos negali sulaikyti juoko sužinojusi, kad Lietuvoje darbuotojo gali būti pareikalauta savo algos dydį laikyti paslaptyje. Norvegijoje kiekvienas pilietis gali patikrinti, kiek uždirba ir kiek mokesčių sumoka bet kuris kitas žmogus. Kol nebuvo interneto, kasmet buvo išleidžiamos specialios knygos su atvirais duomenimis apie visų ir kiekvieno pajamas. „Mes įsitikinome, kad skaidrumas apsimoka“, – sako A. Grimsrud.
Japonija – šalis, kur svarbu hierarchija ir ritualai, tačiau pagal žmonių pajamas tai viena lygiausių pasaulio valstybių. Čia nieko nestebina, kad stambios įmonės savininkas į darbą vyksta viešuoju transportu, o jo atlyginimas nedaug skiriasi nuo vidutinio darbuotojo algos. Veikia specialios įsidarbinimo programos pagyvenusiems žmonėms. „Visuomenė yra tam, kad rūpintumės vieni kitais“, – sako baleto solistė Haruka Ohno.
Į atskirtį žmones Lietuvoje stumia ne tik materialinis skurdas, bet ir kiti nepritekliai – nelygybė sveikatos apsaugoje ir švietime, socialinės rūpybos spragos ir tinkamo būsto stygius, vieša panieka tam tikroms žmonių grupėms ir jų teisių nepaisymas.
Pensilvanijos universiteto (JAV) mokslininkų atliktas tyrimas rodo, jog neturtingose bendruomenėse veikiančios kultūros ir meno institucijos gerina žmonių sveikatą, saugumą ir savijautą.
bookmark
plus icon
share episode

Show more best episodes

Toggle view more icon

FAQ

How many episodes does Radijo dokumentika have?

Radijo dokumentika currently has 351 episodes available.

What topics does Radijo dokumentika cover?

The podcast is about News and Podcasts.

What is the most popular episode on Radijo dokumentika?

The episode title 'Radijo dokumentika. Niujorkui priklausai akimirksniu' is the most popular.

What is the average episode length on Radijo dokumentika?

The average episode length on Radijo dokumentika is 40 minutes.

How often are episodes of Radijo dokumentika released?

Episodes of Radijo dokumentika are typically released every 7 days.

When was the first episode of Radijo dokumentika?

The first episode of Radijo dokumentika was released on May 30, 2010.

Show more FAQ

Toggle view more icon

Comments