
37. Viasat Motors F1-podd - Inför Kinas GP
04/15/16 • 47 min
Previous Episode

36. Viasat Motors F1-podd - Talangerna
F1-podden gästar denna vecka Expressens redaktions och gästas av redaktören för "Allt om bilar" på nämnda tidning, mångårige motorsport- och motorjournalisten Jan-Erik Berggren. Vi pratar givetvis en del om förra helgens race och Marcus Ericssons fina prestation men går också igenom de förare som ligger närmast att hänga på Marcus vidare genom serierna för att ev så småningom i framtiden ha en chans att nå Formel 1..
Next Episode

38. Viasat Motors F1-podd - På studiebesök med bilsportlandslagets förbundskapten
Denna vecka har F1-podden följt med bilsportlandslagets förbundskapten Magnus Lampert till Italien och Formula Medicine, ett träningscenter väldigt mycket specialiserat på racing. Vi pratar givetvis vad han förväntar sig att få ut av besöket men också vilken roll en förbundskapten för bilsportlandslaget har, det är knappast ett förbundskaptensjobb i traditionell bemärkelse, typ Erik Hamrén.
If you like this episode you’ll love
Episode Comments
Generate a badge
Get a badge for your website that links back to this episode
<a href="https://goodpods.com/podcasts/viaplay-f1-podcast-207484/37-viasat-motors-f1-podd-inf%c3%b6r-kinas-gp-21707312"> <img src="https://storage.googleapis.com/goodpods-images-bucket/badges/generic-badge-1.svg" alt="listen to 37. viasat motors f1-podd - inför kinas gp on goodpods" style="width: 225px" /> </a>
Copy