
59. Hur arbetar man egentligen med legacy?
12/20/22 • 24 min
Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
Previous Episode

58. Vår techstack 2023. Vad väljer vi när vi får bygga nytt?
Följ med i veckans avsnitt där Mattias, Fredrik och Oscar tar och snackar igenom utmaningen med teknikval 2023. Om vi kommer in i ett nytt projekt 2023 och ska välja tekniker. Vad väljer vi då egentligen?
Vi tar och bollar lite olika scenarion och går igenom olika tekniker som vi skulle vilja välja för att bygga moderna webbapplikationer 2023.
Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
Next Episode

60. Skärmdumpstester - Hur och vad bör man testa?
Följ med i veckan där Mattias, Oscar och Fredrik tar och snackar igenom problematiken med Skärmdumptester. Vi kommer gå igenom varför vi gör det, hur vi gör det och vad som är krångligt och diskutera igenom våra erfarenheter kring det. Varför är det fortfarande år 2023 krångligt att verifiera våra frontend klienter och att det vi släpper är det som faktiskt ska ut.
Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
If you like this episode you’ll love
Episode Comments
Generate a badge
Get a badge for your website that links back to this episode
<a href="https://goodpods.com/podcasts/snack-overflow-348115/59-hur-arbetar-man-egentligen-med-legacy-50453832"> <img src="https://storage.googleapis.com/goodpods-images-bucket/badges/generic-badge-1.svg" alt="listen to 59. hur arbetar man egentligen med legacy? on goodpods" style="width: 225px" /> </a>
Copy