Log in

goodpods headphones icon

To access all our features

Open the Goodpods app
Close icon
headphones
NAHLAS |aktuality.sk

NAHLAS |aktuality.sk

Ringier Slovakia Media s.r.o.

Informácie v súvislostiach, analýzy a rozhovory. Domáca aj zahraničná politika, kauzy a odhalenia investigatívneho tímu. Odvážne otázky, ktoré sa pýtame za vás. Aktuality Nahlas je prvý podcast spravodajského portálu Aktuality.sk o témach, ktoré rezonujú v spoločnosti. Spravodajstvo zasadzujeme do kontextu, vysvetľujeme dôsledky udalostí na reálny život. Stručne a jasne. Od pondelka do piatka, každý podvečer na našom webe a v podcastových aplikáciách.

1 Listener

Share icon

All episodes

Best episodes

Top 10 NAHLAS |aktuality.sk Episodes

Goodpods has curated a list of the 10 best NAHLAS |aktuality.sk episodes, ranked by the number of listens and likes each episode have garnered from our listeners. If you are listening to NAHLAS |aktuality.sk for the first time, there's no better place to start than with one of these standout episodes. If you are a fan of the show, vote for your favorite NAHLAS |aktuality.sk episode by adding your comments to the episode page.

„Budeme voliť Fica. Je to najrozumnejší chlap,“ hovoria v podcaste dôchodkyne. Petra Pellegriniho odmietajú voliť kvôli jeho nerozhodným vyjadreniam.

Už túto sobotu nás čakajú parlamente voľby, ktoré rozhodnú o smerovaní krajiny počas najbližších rokov. Navštívili sme preto časti Slovenska, aby sme sa opýtali rozličných generácií, ktorú stranu budú voliť a prečo?

Kým staršia generácia verí v návrat Roberta Fica, mladá generácia dúfa, že tento scenár nenastane. „Naša generácia je tá, ktorá bude tvoriť budúce Slovensko. Nemyslím si, že je správne, ak by vyhrala strana, ktorá by sa najradšej vrátila pred rok 1989,“ hovorí v podcaste študentka Lara.

Bezpečnostný pracovník na stavbe Peter je rozhodnutý dať svoj hlas hnutiu OĽaNO. Dôvodom jeho rozhodnutia je prístup Igora Matoviča ku korupcii. Jeho najväčšiu chybu vidí v jeho komunikácií. Zároveň neverí tomu, že by s Matovičom chcel ešte niekto spolupracovať.

Mentioned in this episode:

23-28.9.2023-Voľby23-1

23-28.9.2023-Voľby23-1

1 Listener

bookmark
plus icon
share episode

Príkladom je vyšetrenie protilátok na laktózu. Odborníci tvrdia, že ide o medicínsky nezmysel, ale napriek tomu to dve z troch poisťovní preplácajú. Zbytočné vyšetrenia nás zrejme stoja viac ako 20 miliónov eur ročne. Podľa niektorých lekárov dochádza aj k zbytočným operáciám, ktoré môžu pacientom viac ublížiť ako pomôcť.

Tzv. overtreatment nie je iba slovenským problém. V Nemecku aj pre tento dôvod idú reformovať nemocnice. Prišli totiž napríklad na zbytočné amputácie, ktoré sa dali riešiť bez rezania, avšak zdravotnícke zariadenie zvolilo ekonomicky výhodnejší zákrok. Či sa takéto veci dejú aj na Slovensku, sme sa pýtali riaditeľky jednej z najväčších nemocníc. Tá hovorí, že medicínska efektívnosť je jedna vec, ekonomická efektívnosť je iná vec.

V dnešnom podcaste budete počuť aj stanovisko zdravotnej poisťovne Union, ktorá prepláca sporné vyšetrenie protilátok na laktózu, Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, šéfa LOZ Petra Visolajského a prezidenta Slovenskej spoločnosti alergológie a klinickej imunológie Miloša Jeseňáka z Univerzitnej nemocnice v Martine.

Oslovili sme aj spoločnosť Unilabs, ktorá vykonáva laboratórne vyšetrenie protilátok laktózy, ktoré podľa odborníkov neexistujú. Do uzávierky podcastu sme nedostali žiadnu odpoveď.

Nahrával Peter Hanák.

bookmark
plus icon
share episode

Rezort vnútra udelil útočisko prokremeľskému propagandistovi z českého sankčného zoznamu. Ide o krok, ktorý je v rozpore s bezpečnostnými záujmami Česka i EÚ a tak sa natíska otázka, či naša vláda kryje kremeľských propagandistov až tak, že si kvôli tomu pohnevá aj našich najbližších spojencov. Je nám ozaj bližšia Moskva ako Brusel či Praha a prečo sa Ficova vláda bije za ľudí, ktorých nechcú ani v Česku?

Slovensko poskytlo ochranu jednému z hýbateľov proruskej vplyvovej dezinfoscény Arťomovi Marčevskému. Rezort vnútra mu dal dočasnú ochranu a stalo sa tak pritom v priamom rozpore s bezpečnostnými záujmami nášho suseda – Českej republiky, ktorá Marčevského zaradila na vysoké miesto svojho sankčného zoznamu. Dôvodom boli najmä jeho aktivity v mediálnej platforme Voice of Europe, ktoré mali podľa českej tajnej služby BIS napomáhať rozkladu EÚ ako i promoskovským záujmom.

„Slovensko – či už si vedomo alebo nevedomo, robí kroky, ktoré vedú krajinu k naprostej izolácií od svojich partnerov v EÚ a NATO. Myslím si, že Ficova vláda i on sám, úplne zle kalkuluje, že bude balansovať medzi Bruselom a Moskvou, ale medzinárodná situácia sa od jeho ostatnej vlády zásadne zmenila a takéto balansovanie už dnes prípustné nie je,“ tvrdí Pavel Havlíček z Asociácie pre medzinárodné vzťahy.

Kým však Ukrajina - a potom už i Česko, mali s proruským propagandistom problém, Slovensko sa naopak stalo jeho útočišťom. Natíska sa preto logická otázka: Kryje naša vláda kremeľských propagandistov a ak áno, prečo to robí a v mene koho potom vlastne koná?

„Chodí to ako kačka, kváka to ako kačka a tak už i naši najbližší bezpečnostní a zahraničnopolitickí partneri začínajú chápať, že to skutočne kačka aj je a naša vláda naozaj dlhodobo a konzistentne tlačí ruský záujem nielen na Slovensku, ale aj v EÚ či NATO,“ hovorí bývalý šéf odboru strategickej komunikácie a hybridných hrozieb rezortu obrany Victor Breiner.

Prokremeľská propaganda a jej zásadne odlišné vnímanie v EÚ - či Česku, a tu u nás, na Slovensku. Je nám ozaj bližšia Moskva než Brusel a sme ochotní kvôli Kremľu obetovať už aj Prahu? Téma dnešného podcastu s Pavlom Havlíčkom z českej Asociácie pre medzinárodné vzťahy a šéfom Inštitútu pre budovanie odolnosti Victorom Breinerom.

„Tento krok ide priamo proti zahaničnopolitickým a bezpečnostným záujmom nielen Česka, ale i celej EÚ. Ak toto niekomu prospieva, tak je to jednoznačne Moskva,“ dodáva Pavel Havlíček.

Informácie o prípade Arťoma Marčevského priniesol denník N. Ten ďalej informoval aj o neochote ministra vnútra sa k prípadu vyjadriť a stanovisku rezortu, v ktorom sa píše: „Vzhľadom na prebiehajúce úkony sa nebudeme k veci bližšie vyjadrovať. Informácie poskytneme po skončení vyšetrovania.“

A v čom je vlastne celý problém? Nechajme radšej prehovoriť kompetentnú tajnu službu –českú BIS.

„Podľa českej kontrarozviedky Marčevskij využíval finančné zdroje Viktora Medvedčuka k financovaniu spolupráce s novinármi a k skrytej finančnej podpore vybraných jednotlivcov z radov kandidátov vo voľbách do Europského parlamentu, a to za účelom podpory zahraničnopolitických záujmov Ruskej federacie a politickej a propagandistickej činnosti zameranej proti územnej celistvosti, nezávislosti, zvrchovanosti, stabilite a bezpečnosti Ukrajiny.“

Dodajme, že v spomínanom médiu účinkovali aj na Slovensku dobre známi Erik Kaliňák, Milan Uhrík alebo Ján Čarnogurský

bookmark
plus icon
share episode

Matovič je perfídny, ale nie je hlúpy a toto je jeho autentický zámer, ako čo najviac poškodiť krajinu, ktorá si dovolila odmietnuť jeho génia, komentuje najnovšiu Matovičovu “atómovku” mobilizovať voličov 500 eurovým motivačným príspevkom. Tú síce parlament svorne odmietol no šéf OĽaNO sa vzdať nemieni.

Čas volebného rátania sa nezadržateľne blíži no a tak, ako sa približuje deň, v ktorom budú politici prinútení vydať voličom svoj odpočet, zjavne v nich narastajú i obavy z volebného výsledku. Parlament sa tak čoraz viac stáva semenišťom všakovakých a neraz i priam bizarných nápadov ako i insitných politologických úvah.

Plán Igora Matoviča mobilizovať voličov piatimi stovkami eur síce lídrovi OĽaNO nevyšiel, no on sa ho vzdať nemieni. Opozičná Republika zasa svorne so Smerom strašia ničím nepodloženými obavami z manipulácie volieb. V pléne sa kopia nápady ako kdekoho zdaniť, zregulovať či naopak komu zasa niečo zo spoločného rozdať alebo pridať. No a medzitým sa nám tu tento štát doslova rozsýpa pod rukami.

Ako by mohol byť tento štát funkčný keď ho ľudia nepovažujú za svoj. A keď štát nepovažuje nik za svoj, tak potom ktokoľvek, kto je v nejakej ústavnej funkcií, má pocit, že štát je on. Štát vnímame ako cudziu, zväčša nepriateľskú entitu. Nenaučili sme sa, že tento štát to sme dnes už my sami. Takto glosuje aktuálne politické dianie, ako i objednávku od voličov, v tejto dnešnej predvolebnej dobe publicista Arpád Soltész.

Počúvate Aktuality Nahlas, dnes o aktuálnom dianí v parlamente ako i politickej glose tohoto diania a to s publicistom Arpádom Soltészom. Vypočujete si aj názory poslancov Rašiho, Čikovského, Terabu a Krajčího.

Pekný deň a pokoj v duši prajú Adam Oleš a Braňo Došinský.

bookmark
plus icon
share episode

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes vymenovala novú vládu odborníkov na čele s Ľudovítom Ódorom. Na tlačovej besede prvýkrát predstavili to, akým smerom chcú viesť Slovensko nadchádzajúce mesiace. Úradnícka vláda by sa podľa nového premiéra mala riadiť piatimi princípmi. Prvým z nich je pokoj.

Podľa politológa Radoslava Štefančíka by sme nemali mať od novej vlády veľmi veľké očakávania. Dôvodom je, že odborníci nebudú mať podporu v parlamente. Zároveň väčšina pozornosti nebude podľa Štefančíka smerovať na členov vlády ale na politikov v parlamente, ktorí už začali s predvolebnou kampaňou. „Ak sa vám podarí komunikovať a spolupracovať korektne a so vzájomným rešpektom, bude to presvedčivá ukážka, alebo skôr povzbudivý príklad, že máme šancu to dokázať aj my ostatní. Bude to dôkaz, že výkon verejnej služby môže byť predovšetkým profesionálnou prácou a rozdielnosti môžu slúžiť na hľadanie najlepších riešení, nie na deštrukciu,“ vyhlásil prezidentka Zuzana Čaputová vo svojom príhovore k vymenovaniu úradníckej vlády. Nový predseda vlády Ľudovít Ódor je pripravený upokojiť situáciu na Slovensku. „Ľudia na Slovensku, ale aj po celom svete, si za posledné roky zažili veľmi veľa kríz, neistoty a obáv. Hádky a nestabilita na politickej scéne situáciu len zhoršili. Našou spoločnou ambíciou je priniesť pokoj, stabilitu, toleranciu a v neposlednom rade kultivovanú diskusiu.“
bookmark
plus icon
share episode

Pre totálny chaos v Národnej rade poslanci nehlasovali a zákonoch a mnohé tak pôjde do koša. Poslednou bodkou bolo, keď Kollárove Sme rodina prišlo s uznesením,, ktorým chcú obmedziť právomoci Ódorovej vlády v Bruseli. Budete počuť redaktora Aktualít Mareka Biróa.

Konkrétnejšie chcú obmedziť právomoci úradníckej vlády pri rozhodovaní o zmene hlasovacích práv v orgánoch EÚ. Z toho, že takéto uznesenie prišlo bola prekvapená aj šéfka výboru pre európske záležitosti Vladimíra Marcinková (SaS). O inicitíve poslancov sa dozvedela päť minút pred hlasovaním.

Najviac ju zaskočilo, že takýto nápad vôbec vznikol, pretože už dnes je de facto vláda viazaná rozhodnutím európskeho výboru. „Ak by sa menilo hlasovanie mechanizmov v rámci Európskej únie, tak by sa k tomu tak či tak musela vyjadrovať národná rada. Európský výbor dáva zävazné stanovisko vláde k akémukoľvek hlasovaniu," hovorí s tým, že ak by sedela v Bruseli a počula by, že parlament prijal takéto uznesenie tak by krútila hlavou, že „takúto blbosť prijali." „Je to nezmyselné," dodáva tiež v podcaste.

Zároveň dodáva, že takéto hlasovanie momentálne nie je ani veľkou témou. „Neviem odkiaľ sú tieto snahy. Takéto hlasovanie nie je v pláne. Diskusie síce prebiehajú, ale malo by to byť aktuálne v horizonte dvoch troch mesiacov.

Podľa Radovana Geista je uznesnie len politická komunikácia pred voľbami. „Strana Sme rodina už aj v minulosti mala problém so zuršením zásady jednomyseľnosti v EÚ - tam kde ostala. Chápem to skôr ako politickú komunikáciu, než reálnu hrozbu, že by sa malo zrusiť jednomyseľné hlasovanie v náročnej politike v Únii," hovorí.

Podľa Geista to ale môže pôsobiť na typ voliča, ktorý počúva na argument ochrany slovenských záujmov v EÚ. Práve tento typ voliča môže vnímať pozitívne stranu, ktorá rieši problém, ktorý v skutočnosti ani neexistuje," približuje.

Podcast nahrala Denisa Hopková.

bookmark
plus icon
share episode

Koniec stropu a návrat automatu pri dôchodkovom veku, rodičovský bonus pre dôchodcov a nové možnosti predčasného dôchodku. Parlament schválil reformu prvého dôchodového piliera. Ide o reformu, ktorú potreboval?

Namiesto vekového stropu automat.

Aktuálne postupné zvyšovanie veku odchodu na dôchod s tým, že hranicou malo byť 64 rokov, sa mení. Nastúpi automat. A ten na jednej strane odstráni vekový strop, na druhej ale v špecifickom čase môže znamenať aj zníženie dôchodového veku. „Ak by prišla nejaká podobná pandémia, ten automat by aj znížil dôchodkový vek“, vysvetľuje Ján Šebo, dôchodkový expert, ktorý je v súčasnosti aj členom tímu plánu obnovy.

Prvotným dôvodom pre odstránenie vekového stropu je však podľa Šeba udržateľnosť dôchodkového systému. „Ak by sme púšťali do dôchodku ľudí príliš skoro, tá menej početná generácia, ktorá má vytvoriť hodnoty pre výplatu dôchodkov, by jednoducho nestíhala“, tvrdí.

„Vekový posun znamená, že ľudia zostanú dlhšie na trhu práce, trošku kratšie na dôchodku, ale budeme tak mať dosť zdrojov, aby sme im zabezpečili priznávané dôchodky“, pokračuje.

Exminister Jozef Mihál upozorňuje, že Slováci sa v priemere dožívajú viac a za to môže aj rastúca kvalita života. Na druhej strane je to výzva pre tvorcov politík. „Zvyšuje sa počet dôchodcov, je však stále menej tých, čo do systéme dávajú peniaze“, tvrdí. A poukazuje na to, že aj štátny priebežný pilier bude stále viac odkázaný na druhý polier súkromných dôchodkových úspor.

Odborníčka na osobné financie Andrea Kasanická Straková vidí aj pre Slovensko nevyhnutnosť nastúpiť cestu viacdrojového financovania dôchodkov. „Štandardný pracujúci Brit má svoj dôchodok zložený z trinástich zdrojov“, uvádza.

Rodičovský bonus

Ide o možnosť, že na dôchodky rodičom prilepšia ich deti poukázaním časti svojich odvodov. Maximálne tri percentá, na jedného rodiča však polovicou – teda 1,5%. Dôležitým obmedzením je suma, z ktorej sa to môže robiť. „Nesmie presiahnuť 1,2% priemernej mzdy“, vysvetľuje Šebo. Ak by aj deti zarábali viac, na výpočet bonusu sa môže použiť maximálne 1,2%. „Ak by sme to mali vyjadriť v číslach, mesačne sa tak dá prispieť rodičom z priemernej mzdy približne 45 eur“, tvrdí dôchodkový expert Ján Šebo.

Problématickou časťou riešenia je finačné krytie rodičovského bonusu. Prijatý zákon sčasti počíta s peniazmi, ktoré sa „ušetria“ zmrazením pravidelného odvodu na súkromné dôchodkové účty.

„Z odborného hľadiska je nutné povedať, že to je tá cena: v budúcnosti budú nižšie dôchodky v druhom pilieri, lebo niekto zobral peniaze určené pre budúcnosť a použil ich teraz“, konštatuje Ján Šebo.

Podrobnosti sa dozviete v podcaste. Pripravil ho Jaroslav Barborák.

bookmark
plus icon
share episode

"Online priestor je globálny, nemá žiadne pravidlá a preto sú tam nekonečné možnosti ako tam "takíto" ľudia môžu komunikovať a vytvárať si vzťahy, ktoré ich príjmu takých, akí sú. Komunita, ktorá im rozumie a legitimizuje ich pocity a to môže byť pre nich dôležitejšie než premýšlanie nad reálnymi dôsledkami ich činov, hovorí na margo masakry v pražskej Karlovej univerzite psychológ Marek Madro. Podľa neho dnes ide o to, čo my ako spoločnosť s týmto fenoménom urobíme pretože máme možnosti ako takéto udalosti eliminovať. "Vieme to, len to nerobíme.," dodáva šéf IPčka.

Sú to mladí ľudia, ktorí dávajú najavo, že cítia nejakú nespravodlivosť a že sa im stala nejaká krivda - veľmi často sú obeťami šikany alebo práve naopak, agresormi, takže my si ich vieme všimnúť ako agresorov v triede či tých, ktorí týrajú zvieratá, ale ako keby sme to nechceli vidieť a nechceli sme to riešiť. Hľadáme zázračné recpety, ale nie sme sami poctiví, hovorí možných príčinách, ale - aj možných potenciálnych dôsledkoch masakry v Prahe šéf internetovej poradne pre mladých IPčko psychológ Marek Madro.

Česká republika sa vyrovnáva s dôsledkami bezprecedentnej masovej vraždy na pražskej Karlovej univerzite, pri ktorej bolo včera popoludní osamelým strelcom zavraždených 14 obetí a ďalšie viac ako dve desiatky boli zasa viac - alebo i veľmi vážne, zranené. Strelec bol počas zásahu eliminovaný - a to vlastnou rukou, polícia už pozná identitu všetkých obetí no a zranení by mali byť podľa vyjadrenia kompetentných v stabilizovanom stave.

Zajtra - teda v sobotu 23. decembra, bude v Českej republike vyhlásený štátny smútok na uctenie si pamiatky obetí streľby. Premiér Petr Fiala vyzval všetkých občanov aby si na poludnie o 12tej hodine ich pamiatku uctili minútou ticha a v tomto čase sa na území celého Česka rozoznejú aj zvony.

V Českej republike zároveň začali prebiehať už aj diskusie o revízii zbraňovej legislatívy, lepšej ochrane takzvaných "makkých cieľov" - teda napríklad zavedenie bezpečnostných rámov na školách či iných budovách, ktoré by mohli byť potenciálnymi cieľmi takýchto šialených strelcov či o tom ako školiť deti na takéto možné riziuka a ako o nich v médiách informovať. Diskutuje sa však i o kompetentnosti a najmä, rýchlosti policajného zásahu.

No kľúčovou otázkou, ktorá rezonuje i v mnohých z nás tu na slovensku - rodičov, ale aj našich detí, zostáva otázka: "Prečo"?

Ako sa máme - ako spoločnosť, vyrovnať s takouto traumou útočiacou na tie naše najhlbšie existenciálne obavy z ohrozenia života ako i ohrozenia života našich detí? Čo sa to deje vo svete našich detí, keď tento svet dokáže vygenerovať i ľudí páchajúcich tie najstrašnejšie činy? Je možné potenciálnych páchateľov spoznať a eliminovať takéto hrozné činy a z akého to sveta pramení barbarstvo tohoto typu a čo nám vlastne chce povedať?

No a najmä: Čo vieme urobiť preto, aby sa takéto hrozné udalosti v čo najväčšej možnej miere eliminovali a dokázali sme im predchádzať a riešiť ich príčiny?

Témy dnešných Aktualít Nahlas, s psychológom a šéfom internetovej poradne pre mladých IPčko Marekom Madrom. Pekný deň a pokoj v duši praje Braňo Dobšinský.

Mentioned in this episode:

POHODA

bookmark
plus icon
share episode

„Momentálne je predčasné ísť do úvah, kto by mohol byť ďalším v poradí, lebo je tu nádej, že pápež František sa z aktuálnej choroby dostane a bude riadne vykonávať svoj úrad“, hovorí cirkevný analytik Imrich Gazda z denníka Postoj. „Nebolo by vôbec šokujúce, keby jeho nástupca prišiel z Afriky či Ázie“, dodáva. Poukazuje pritom na vitalitu tamojších cirkevných komunít.

Už takmer týždeň je pápež František hospitalizovaný s obojstranným zápalom pľúc. Hoci ide už o jeho štvrtú hospitalizáciu, tento krát to vyzeralo vážnejšie. Z jeho najužšieho prostredia totiž prenikli informácie, podľa ktorých mal sám obavy, či to tento raz dá. Podľa Vatikánu je jeho aktuálny stav stabilizovaný s náznakmi mierneho zlepšenia, zvlášť čo sa týka zápalových ukazovateľov. „Noc strávil v pokoji, pápež vstal a naraňajkoval sa v kresle“, uvádza sa v stanovisku tlačového strediska Vatikánu zo štvrtkového predpoludnia 20. februára.

Ako na tom 88-ročný pápež je? Má sa kardinálsky zbor obzerať po jeho nástupcovi? Téma pre Imricha Gazdu, cirkevného analytika denníka Postoj.

„Momentálne je predčasné ísť do úvah, kto by mohol byť ďalším v poradí, lebo je tu nádej, že pápež František sa z aktuálnej choroby dostane a bude riadne vykonávať svoj úrad“, hovorí Gazda.

Pripomína však, že „v šuflíku“ má už takmer od svojho zvolenia pripravený abdikačný list. „Viackrát zdôraznil, že neplánuje rezignovať ako Benedikt XVI.. Bol by to ochotný urobiť len v jedinom prípade, keby nebol schopný vykonávať svoj úrad“, vysvetľuje analytik. „Už vopred podpísal rezignačný list, pre prípad, že by napríklad upadol do kómy“, dopĺňa. „S podmienkou, že do platnosti vstúpi vtedy, keď nebude schopný výkonu svojho úradu“.

Pri otázke na možných „papabili“, a teda kardinálov, o ktorých sa hovorí ako o možných kandidátoch na pápežský stole, analytik Gazda reaguje, že po tom, ako je dnes v úrade pápež pôvodom z Latinskej Ameriky, dozrel čas na pápeža z Afriky či Ázie. „Centrum a vitalita katolíckej Cirkvi sa stále viac presúva z priestoru civilizovaného západu do priestoru globalizovaného juhu. V krajinách ako Nigéria, Filipíny či Vietnam cirkev prekvitá“, vysvetľuje. „Nebolo by vôbec šokujúce, keby ďalší pápež pochádzal z týchto končín“, hovorí Gazda.

Čo zostáva po doterajších už takmer dvanástich rokoch pontifikátu Františka? „Jeho pamätné výroky: Chcem Cirkev chudobnú pre chudobných či Kto som ja, aby som druhých súdil naznačujú misiu, ktorú si vytýčil. Vychádzať z cirkevného centra na existenciálne periférie. Približovať sa ľuďom, ktorí sú na spoločenskom okraji. Či už ide o ľudí z nižších sociálnych skupín, migrantov, LGBTI komunitu, o rozvedených a pod.“, uvádza príklady Imrich Gazda.

Konštatuje, že hoci mnohých František týmito dôrazmi aj vyrušoval, jeho ústredným mottom je milosrdenstvo a snaha priblížiť Cirkev aj tomu najposlednejšiemu človeku.

Imrich Gazda v podcastovom rozhovore vysvetľuje aj Františkov postoj k Putinovej agresii.

Podcast pripravil Jaroslav Barborák.

bookmark
plus icon
share episode

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok plánuje konečne po rokoch zaviesť telové kamery policajtov. Pomôžu, ak brutálnemu policajnému násiliu nezabránila ani kamera v miestnosti?

V dnešnom podcaste Aktuality Nahlas sa dozviete, čo nové sme dnes zistili o prípade políciou zabitého zlodeja alkoholu z Košíc. Budete počuť ministra vnútra a reportérky Aktualít.

Moderuje Peter Hanák.

bookmark
plus icon
share episode

Show more best episodes

Toggle view more icon

FAQ

How many episodes does NAHLAS |aktuality.sk have?

NAHLAS |aktuality.sk currently has 1645 episodes available.

What topics does NAHLAS |aktuality.sk cover?

The podcast is about News, Daily News, Podcasts and Politics.

What is the most popular episode on NAHLAS |aktuality.sk?

The episode title 'Čo hovorí ulica: Robert Fico s Milanom Uhríkom tu urobia poriadky' is the most popular.

What is the average episode length on NAHLAS |aktuality.sk?

The average episode length on NAHLAS |aktuality.sk is 25 minutes.

How often are episodes of NAHLAS |aktuality.sk released?

Episodes of NAHLAS |aktuality.sk are typically released every day.

When was the first episode of NAHLAS |aktuality.sk?

The first episode of NAHLAS |aktuality.sk was released on Sep 17, 2018.

Show more FAQ

Toggle view more icon

Comments