
Kalba kalba
VU Filologijos fakultetas
All episodes
Best episodes
Seasons
Top 10 Kalba kalba Episodes
Goodpods has curated a list of the 10 best Kalba kalba episodes, ranked by the number of listens and likes each episode have garnered from our listeners. If you are listening to Kalba kalba for the first time, there's no better place to start than with one of these standout episodes. If you are a fan of the show, vote for your favorite Kalba kalba episode by adding your comments to the episode page.

04/30/21 • 71 min
Šeštojoje laidoje apie humanitarinius mokslus, kalbėjimo apie juos būdus ir tikrą ar tariamą humanitarinių mokslų krizę diskutuojame su dviem filosofais – Vilniaus universiteto docentu Kęstu Kirtikliu ir Klaipėdos universiteto profesoriumi Aldžiu Gedučiu. Tad ar yra krizė? Ar mes patys mokame kalbėti apie humanitarinius mokslus? Kokiais argumentais grindžiama jų reikšmė ir prasmė? Ar Lietuvoje apie humanitarinius mokslus kalbame kitaip, nei kalbama Vakaruose?

07/02/22 • 54 min
Atostogaujantys klausytojai naujausioje laidoje gali išgirsti pokalbį su VU Filologijos fakulteto profesoriumi, Lietuvių katalikų mokslo akademijos nariu, literatūrologu Pauliumi V. Subačiumi. Grįžome prie ištakų ir kalbėjomės apie tekstą bei tekstologus ir jų galias. Kur slypi teksto koncepcijos sudėtingumas ir kodėl būtent metafora gali padėti ją suprasti? Kaip tekstologai keičia nusistovėjusius įsitikinimus ir interpretacijas? Kaip šiandien reiktų perleisti "Auszrą" ir kodėl niekam nepamaišytų filologinis sąmoningumas? Kalbina Eleonora Terleckienė.
„Kalba kalbà“ – Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto tinklalaidė, kurioje diskutuojama aktualiomis kalbos, literatūros ir kultūros temomis. Skirtingų sričių atstovės – dr. Ernesta Kazakėnaitė ir dokt. Eleonora Terleckienė, laidose kalbina fakulteto studentus, dėstytojus bei alumnus.

06/13/22 • 53 min
Šį kartą kalbėjomės su vaikų rašytoja ir literatūrologe Egle Baliutavičiūte, dar žinoma kaip Gaja Guna Eklė. Kaip ji pasakojo laidoje, per pastaruosius penkerius-dešimt metų vaikų literatūra Lietuvoje stipriai keitėsi. Anksčiau dominavo verstinės knygos, o dabar netrūksta gerų savų rašytojų. Apie tai ir kalbėjomės – ar vaikų literatūros klasika keičiasi, koks šių knygų tikslas, kokį vaidmenį čia užima vizualumas ir, žinoma, ką tokie tekstai gali suteikti suaugusiesiems. Kalbina Eleonora Terleckienė.
„Kalba kalbà“ – Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto tinklalaidė, kurioje diskutuojama aktualiomis kalbos, literatūros ir kultūros temomis. Skirtingų sričių atstovės – dr. Ernesta Kazakėnaitė ir dokt. Eleonora Terleckienė, laidose kalbina fakulteto studentus, dėstytojus bei alumnus.

06/01/22 • 77 min
Svečiuose – Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto dėstytojas Evaldas Švageris, tyrinėjantis eksperimentinę fonetiką. Kas ji tokia ir kuo skiriasi nuo fonologijos? Kur gali būti pritaikomi tokių tyrimų rezultatai ir kaip atliekami patys eksperimentai? O ar žinojote, kad kodėl garsų turime daugiau nei grafemų? Daugiau apie žodžius, garsus ir kaip filologai juos tyrinėja – laidoje. Kalbina Ernesta Kazakėnaitė.

05/11/22 • 65 min
Naujausioje tinklalaidės laidoje kalbiname Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto alumnę Idą Mažutaitienę, šiuo metu einančią LRT kultūros ir laisvalaikio grupių vadovės pareigas. Kalbėjomės apie studijų metus ir filologo pasirinkimą sukti į žurnalistiką, apie įprastą jos dieną – temų paieškas, antraščių taikymą, skaitomumo rodiklius ir įsiveliančias klaidas. Kalbina Ernesta Kazakėnaitė.

04/29/22 • 85 min
Prieš 200 metų, 1822-aisiais Vilniuje, pasirodė debiutinė Adomo Mickevičiaus poezijos rinktinė, mūsų literatūros istorijoje žyminti romantinės poezijos pradžią. Šia proga į laidą pasikvietėme fakulteto profesorę, Lietuvių literatūros katedros vedėją Brigitą Speičytę, gerai žinomą XIX a. Lietuvos literatūros tyrinėtoją.
Kalbėjomės apie patį Mickevičių ir jo kūrybą, apie poezijos knygelės inovatyvumą ir reikšmę, studijų bičiulius filomatus, apie šmėklas, vaiduoklius ir gyvus numirėlius bei, žinoma, apie tai, kaip šiandien galime skaityti ir interpretuoti Mickevičiaus kūrybą. Kalbina Eleonora Terleckienė.
„Kalba kalbà“ – Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto tinklalaidė, kurioje diskutuojama aktualiomis kalbos, literatūros ir kultūros temomis. Skirtingų sričių atstovės – dr. Ernesta Kazakėnaitė ir dokt. Eleonora Terleckienė, laidose kalbina fakulteto studentus, dėstytojus bei alumnus.

03/20/22 • 60 min
Laidoje kalbiname Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto profesorę Daivą Sinkevičiūtę, onomastika susidomėjusia dar mokykloje. Kalbėjomės ne tik apie žmonių vardus ir pavardes, bet ir kaip keičiasi tendencijos suteikiant vardus augintiniams ar trumpinant moteriškas pavardes. Taip pat laidoje profesorė pasidalino, kaip mokyklose vykdomos prevencinės programos prieš patyčias paveikė pravardžių kultūrą ir net jaunųjų lituanistų tyrimus. Kalbina Ernesta Kazakėnaitė.

03/06/22 • 67 min
Naujausia laida skirta Ukrainos realijoms ir dabarties įvykiams. Į laidą pasikvietėme fakulteto docentę, literatūrologę Ingą Vidugirytę-Pakerienę, 20 metų dirbusią Rusų filologijos katedroje, dėsčiusią rusų bei kitų slavų literatūrų ir kultūrų kursus, 2017–2020 m. ėjusią Lietuvos kultūros atašė pareigas Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje Rusijos Federacijoje, dabar vadovaujančią Lyginamųjų literatūros studijų mokslinei grupei.
Kalbėjomės apie daug ką – šiandienines nuotaikas, politikos ir meno sąlytį, rusiško keiksmo tapsmą solidarumo išraiška, apie Ukrainos istoriją, jos kultūros išskirtinumą ir Herojų tautos linksmumo ištakas.

02/22/22 • 80 min
Šį kartą su fakulteto alumne, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto mokslininke Asta Skujyte-Razmiene kalbėjomės apie tautosakos tekstus. Kokią informaciją mums pateikia archyvinė medžiaga ir kaip tautosaką mes kuriame šiandien? Kodėl mums svarbu įmitologinti vietą? Kokios lietuviškos tautosakos galime rasti „Witcher“ video žaidime? Galiausiai – kas yra Dark Academia ir kaip ji gali būti naudinga? Kalbina Eleonora Terleckienė.

10/19/24 • 47 min
Pradedame 4 sezoną ir skelbiame 40-tą tinklalaidės Kalba kalba“ laidą, kurioje švenčiame 40-ties metų jubiliejų.
Atsitiktinumas? Tikrai taip!
Taip jau nutiko (o kaip tiksliai – išgirskite laidoje), kad žymus austrų vertėjas Cornelius Hell prieš keturiasdešimt metų pirmą kartą apsilankė Vilniaus universitete. Sostinėje pabuvo neilgai (tik 1984–1986), tačiau čia praleistas laikas tapo lemtingas. Grįžęs į Austriją, Hellis netrukus ėmėsi versti ir jo darbų dėka vokiškai skaitantiesiems atsivėrė platus lietuvių autorių tekstų spektras – nuo Žemaitės ar Tomo Venclovos, iki Mariaus Ivaškevičiaus, Undinės Radzevičiūtės ir daugelio kitų.
Tad laidoje kalbėjomės apie trumpą, bet gan įspūdingą laikotarpį Vilniuje – atsitiktinumus, sovietų valdžią ir Kamčiatkos šalčius. Taip pat apie tai, kas nulėmė, jog Lietuvos ir jos rašytojų Hellis nepamiršo, apie džiaugsmus ir vargus ieškant kalbinių bei kultūrinių atitikmenų. Bei apie stereotipus ir lūkesčius – kokios gi literatūros iš lietuvių tikisi austrų leidėjai ir skaitytojai.
Show more best episodes

Show more best episodes
FAQ
How many episodes does Kalba kalba have?
Kalba kalba currently has 53 episodes available.
What topics does Kalba kalba cover?
The podcast is about Podcasts and Education.
What is the most popular episode on Kalba kalba?
The episode title 'Kalba kalba kvadratu. (Ne)mirtis pelkėje' is the most popular.
What is the average episode length on Kalba kalba?
The average episode length on Kalba kalba is 56 minutes.
How often are episodes of Kalba kalba released?
Episodes of Kalba kalba are typically released every 17 days, 19 hours.
When was the first episode of Kalba kalba?
The first episode of Kalba kalba was released on Mar 9, 2021.
Show more FAQ

Show more FAQ