goodpods headphones icon

To access all our features

Open the Goodpods app
Close icon
headphones

Data Talk

Jiří Vicherek

Vítejte u Data Talku! V našem podcastu vám chceme pravidelně přinášet zajímavý obsah z české a slovenské datové scény: rozhovory na odborná témata, představení relevantních datových firem, problémů a nástrojů, ale také aktuality z trhu.

...more

not bookmarked icon
Share icon

All episodes

Best episodes

Top 10 Data Talk Episodes

Best episodes ranked by Goodpods Users most listened

Adam Nykles je na pozici CDO pro Publicis Le Pont, středoevropský tým 600 marketingových expertů z Česka, Maďarska a Polska. V Praze se koncentruje tým kolem dat, technologií a marketingové automatizace pod hlavičkou Kindred. Jirka Vicherek a Karel Šimánek s Adamem probiraji škálování datových řešení na marketing napříč zeměmi pro globální klienty typu Mercedes. Velká část datového podcastu je věnována adopci a proč je v entreprise vyhrávají horší ale standardizovanejší produkty a technologie.

play

01/19/23 • 57 min

bookmark
plus icon
share episode
play

01/12/23 • 73 min

Michal Koláček byl třetím člověkem na data ve Slido, slovenském startupu, který znáte jako platformu na otázky na konferencích. Slido vyrostlo na 270 lidí a cestou jej koupili Cisco, protože pandemie ukázala sílu Slido na interní eventy typu allhands v hybridním prostředí. Desetina přitom spadá pod datová oddělení rozdělená na analytics engineering, data engineering a ML/data science tým. Moderátoři Karel Šimánek a Jirka Vicherek s Michalem Koláčkem, šéfem analytics týmu, v tomto Data Talku probírají jak ve Slido rostla úloha dat, na jakém (open source) data stacku staví infrastrukturu a proč se mají datové produkty stavět podle pravidel produktového vývoje, včetně testů, CI/CD a researche.

play

01/12/23 • 73 min

bookmark
plus icon
share episode

Ve speciální epizodě uzavíráme rok 2022, abychom mohli vkročit do toho letošního! Giuliano Giannetti (Revolt.bi), Ivan Kutil (AppSatori) a Jiří Vicherek (agentura Fenek) diskutují události minulého roku, zejména dopady války na Ukrajině a technologický pokrok AI. Tématy jsou #generativeAI, #ChatGPT a #Midjourney, ale taky #Google, #AutoML nebo automatizace práce a hodnota člověka ve společnosti.

play

01/05/23 • 89 min

bookmark
plus icon
share episode
play

12/15/22 • 40 min

Ivan Dovica založil Dateio, českou fintech firmu, která se zaměřuje na data o platbách. Pokud jste někdy použili službu České spořitelny George Moneyback, klikli na Odměny v bankovní aplikaci AirBank, nebo jste klientem Unicredit, používáte nevědomky Dateio, resp. jejich white-label platformu na tzv. Card-linked marketing (CLO). Ivan se s moderátorem Jirkou Vicherkem baví o platebních datech, stavění datových produktů i PSD2.

play

12/15/22 • 40 min

bookmark
plus icon
share episode
play

12/08/22 • 61 min

Hostem tohoto Data Talku je Michal Buzek, šéf dat v Heureka Group, doslova CDO neboli Chief Data Officer. Právě o pozici CDO, roli BI oddělení ve struktuře firmy (Michal je silným zastáncem toho, že BI a data patří v chytrých firmách přímo pod CEO) a manažerském uchopení datové transformace (klíčem v Heurece jsou OKRs) je tento díl Data Talk podcastu. Moderují Karel Šimánek a Jirka Vicherek.

play

12/08/22 • 61 min

bookmark
plus icon
share episode

Hosty podcastu Data Talk byli Jakub Dobiáš, founder & CEO 11 Hacks a jeho kolega Thomas Stvarnik, programátor, který má k datům v 11 Hacks nejblíž. Hlavním tématem je fotbal, resp. herní a hráčská data. 11 Hacks totiž fotbalovým týmům, svazům i hráčům nabízí analytické služby, typicky datový skauting. Jak změnila datová analýza nejpopulárnější sport planety? Jak vypadá fotbalový moneyball po česku? A proč chytré týmy nestřílí z dálky a střely z dálky neblokují? To se dozvíte v tomto díle Data Talku!

play

12/01/22 • 63 min

bookmark
plus icon
share episode
play

11/24/22 • 56 min

Workday je v Praze díky akvizici startupu Stories - stejně jako Hynek Walner ve Workday. Má na starosti Data science a machine learning v rámci produktu People Analytics, který právě na konceptech (a kódu) Stories vznikl. Karel Šimánek a Jirka Vicherek v tomto díle Data Talku s Hynkem probírají, jak se staví datový produkt pro HRisty z firem, co mají 10k až 150k lidí, jak je složité automaticky generovat insighty a rozhodovat se u stavby modelu a architektury mezi univerzalitou a relevantností.

play

11/24/22 • 56 min

bookmark
plus icon
share episode

Tomáš Mátl se díky práci pro Vodafone dostal do Londýna, kde poté založil svoji konzultační firmu Colours of Data. V tomto díle Data Talku se bavíme o ekonomickém řízení nemocnic na příkladu nymburské nemocnice, kam Colours of Data zavádějí BI nástroje jako je Tableau a první procesy na jejich adaptaci. Proč nemají nemocnice přehled nad tím, které zákroky je kolik stojí? Proč záleží jejich zisky na kreativitě vykazování? A proč je primář tak těžký uživatel? I o tom je tento díl Data Talk podcastu!

play

11/17/22 • 55 min

bookmark
plus icon
share episode
play

11/10/22 • 73 min

Honza Helcl je Lead Data Scientist ve Vodafonu v divizi CVM (Customer Value Management). V Data Talku popisuje, jak funguje data science a ML ops ve Vodafonu, a to na konkrétním příkladu klíčového projektu: offer priority matrix, vodafoního recommendation engine, který optimalizuje veškerou komunikaci na stávající zákazníky. Tento díl patří mezi odbornější a obsahuje témata jak modelovat kauzální vztah, kontrolní skupiny a kontrola datové kvality nebo proč je pro data science důležitý uplift model.

play

11/10/22 • 73 min

bookmark
plus icon
share episode

Tonda Kučera má v Livesportu na starosti BI, což znamená hlavně produktová a marketingová data. A protože Livesport používá ve špičkách přes 100 milionů lidí, mají hodně dat, konkrétně jim do BigQuery přiteče každý den 2TB. V tomto díle Data Talku moderátoři Karel Šimánek a Jirka Vicherek z Tondy dostanou taky něco o personách a jak je v datech hledali, tom jak vznikalo v Livesportu datové oddělení, o zvyšování datové kultury v Livesportu a Bibly, i proč mají nad Google Cloudem Tableau a ne Looker.

play

01/26/23 • 68 min

bookmark
plus icon
share episode

Show more

Toggle view more icon

FAQ

How many episodes does Data Talk have?

Data Talk currently has 69 episodes available.

What topics does Data Talk cover?

The podcast is about Podcasts and Technology.

What is the most popular episode on Data Talk?

The episode title 'Data Talk #22: Adam Nykles (Kindred/Publicis)' is the most popular.

What is the average episode length on Data Talk?

The average episode length on Data Talk is 61 minutes.

How often are episodes of Data Talk released?

Episodes of Data Talk are typically released every 7 days.

When was the first episode of Data Talk?

The first episode of Data Talk was released on Aug 15, 2022.

Show more FAQ

Toggle view more icon

Comments

0.0

out of 5

Star filled grey IconStar filled grey IconStar filled grey IconStar filled grey IconStar filled grey Icon
Star filled grey IconStar filled grey IconStar filled grey IconStar filled grey Icon
Star filled grey IconStar filled grey IconStar filled grey Icon
Star filled grey IconStar filled grey Icon
Star filled grey Icon

No ratings yet