
Radio Mama
Kristien Wollants
All episodes
Best episodes
Seasons
Top 10 Radio Mama Episodes
Goodpods has curated a list of the 10 best Radio Mama episodes, ranked by the number of listens and likes each episode have garnered from our listeners. If you are listening to Radio Mama for the first time, there's no better place to start than with one of these standout episodes. If you are a fan of the show, vote for your favorite Radio Mama episode by adding your comments to the episode page.

10/25/22 • 61 min
In deze aflevering heb ik kinder- en jeugdpsychiater Ilse Van Loy te gast om het te hebben over vrij spel. Zij schreef het boek 'Moeder waarom spelen wij? (zo weinig)' en legt ons uit waarom vrij spel zo levensbelangrijk is.
Word vriend van de show om de podcast te steunen.
Radio Mama wordt gesponsord door Voelende Mensjes. Voor de online training over emoties in het ouderschap, klik hier.

11/22/22 • 68 min
In deze aflevering heb ik klinisch psycholoog en psychotherapeut Tessa Bouâli nog eens te gast. We hebben het over huilen bij baby's, peuters en kleuters. Waarom huilen jonge kinderen? En hoe kunnen we hen helpen? Waarom spreken we liever over "excessief huilen" dan over een "huilbaby"?
Beluister zeker ook de aflevering "emotionele ontwikkeling bij baby's" uit het vorige seizoen, mocht je dat nog niet gedaan hebben.
Je kan nog steeds vriend van de show worden om de podcast te steunen!
Radio Mama wordt gesponsord door Voelende Mensjes. Voor de online training over emoties in het ouderschap, klik hier. Let op want de deuren sluiten bijna!

Trauma bij kinderen met Eva Kestens
Radio Mama
12/20/22 • 70 min
In deze voorlaatste aflevering van Radio Mama heb ik kinder- en jeugdpsychiater Eva Kestens nog eens te gast. In seizoen 2 hadden we het over de ontwikkeling van het brein en daar breien we nu een vervolg aan. We hebben het over trauma bij kinderen.
Hoe verschilt dat van trauma bij volwassenen? Hoe kunnen we het herkennen? Wat als we zelf als kind trauma hebben meegemaakt? In hoeverre wordt ons ouderschap daar dan door beïnvloed? Waarom is het zo belangrijk dat we naar een meer traumasensitieve maatschappij gaan?
Het is een optimistische aflevering waarin we ook stilstaan bij het potentieel van herstel. Dit voelt voor mij als een heel belangrijke aflevering. Luisteren en delen maar! :-)

Onvoorwaardelijke Communicatie
Radio Mama
04/29/19 • 60 min
Onvoorwaardelijk ouderschap, oftewel: niet straffen of belonen. Hoe werkt dat? Hoe stel je dan grenzen?
Communiceren, communiceren, communiceren!
In deze aflevering heb ik Maja Vande Velde te gast. Zij is germaniste, heeft twee hoogbegaafde kindjes en is zich gaan specialiseren in communicatie met kinderen. Ze geeft workshops rond geweldloze en onvoorwaardelijke communicatie.

Dragen
Radio Mama
04/08/19 • 59 min
In deze aflevering heb ik draagconsulente Nele Allaert te gast. Zij komt vertellen over de voordelen van dragen van baby's en kleine kinderen.

Eerste Hulp bij Kleine Kinderen
Radio Mama
10/30/19 • 52 min
Wanneer moet je met je baby naar de dokter? Wat doe je als je kind een schoonmaakproduct gedronken heeft? Hoe moet je een jong kind reanimeren? En wat doe je als het zich verslikt of als er sprake is van verstikking? Huisarts Sofie Vanderoost is auteur van het boek "EHBK - Eerste Hulp bij Kleine Kinderen" en vertelt ons hoe we best reageren bij kleine en grote ongevallen.

Afgestemd Opvoeden
Radio Mama
10/16/19 • 90 min
In deze aflevering heb ik Jürgen Peeters te gast. Hij is psychotherapeut en auteur van het boek "Kinderen zijn geen puppy’s - De kracht van zelfsturing in opvoeding". In onze maatschappij ligt de focus vaak op korte termijn gedragscontrole, maar wat als we die focus nu eens zouden verleggen naar wat kinderen echt van ons nodig hebben om op te groeien? Jürgen legt ons uit wat hij bedoelt met afgestemd opvoeden.

Josje Huisman over bevallen
Radio Mama
11/13/19 • 43 min
In deze aflevering heb ik Josje Huisman te gast. Voor haar boek "Goed bevallen?" sprak ze met verschillende experts over de zwangerschap, bevalling en kraamtijd. Ze wil graag andere vrouwen inspireren om hun eigen keuzes te maken. Hoe heeft ze haar eigen bevalling ervaren? Wat is hypnobirthing? En wist je dat je een orgasme kan krijgen tijdens de bevalling?!

Ontwikkeling van het brein
Radio Mama
12/11/19 • 79 min
In deze voorlaatste aflevering van het tweede seizoen heb ik Eva Kestens te gast. Zij is kinderpsychiater en werkt met emotionele en gedragsproblemen. Hoe verloopt de ontwikkeling van het brein? Wat is de invloed van stress en trauma? En waarom is het nuttig om als ouder die kennis te hebben?

08/30/22 • 73 min
In deze aflevering kwam Bieke Geenen langs. Zij was twee jaar geleden al eens te gast in Radio Mama om te praten over hoogsensitief ouderschap. Het werd dan ook een vervolggesprek: hoe kijk ik erop terug? Ik heb nog een paar vragen over hoogsensitiviteit in het algemeen vooraleer ik doorga naar het onderwerp school. Want 1 september staat voor de deur en voor kinderen en ouders die hoogsensitief zijn is dat extra spannend.
Word vriend van de show via https://vriendvandeshow.be/radio-mama om de podcast te steunen en toegang te krijgen tot bonuscontent.
Radio Mama wordt gesponsord door Voelende Mensjes. Voor de online training over emotionele geletterdheid, check http://www.voelendemensjes.be
Show more best episodes

Show more best episodes
FAQ
How many episodes does Radio Mama have?
Radio Mama currently has 48 episodes available.
What topics does Radio Mama cover?
The podcast is about Kids & Family and Podcasts.
What is the most popular episode on Radio Mama?
The episode title 'De Vroedvrouw' is the most popular.
What is the average episode length on Radio Mama?
The average episode length on Radio Mama is 61 minutes.
How often are episodes of Radio Mama released?
Episodes of Radio Mama are typically released every 14 days.
When was the first episode of Radio Mama?
The first episode of Radio Mama was released on Feb 4, 2019.
Show more FAQ

Show more FAQ