Log in

goodpods headphones icon

To access all our features

Open the Goodpods app
Close icon
headphones
Potovanja in delo v tujini

Potovanja in delo v tujini

Maja Novak, Mayita

Lepo pozdravljeni v podkastu Potovanja in delo v tujini. Moje ime je Maja Novak, zadnjih 18 let sem potovala in delala v tujini, med drugim kot interior manager na privatnih jahtah in živela v več kot 10 deželah sveta. Preko podkasta želim svoje izkušnje in nasvete deliti z vsemi vami, ki vas take tematike privlačijo. V družbi navdihujočih gostov se razvijajo pogovori o osebni rasti skozi potovanja, različnih možnostih dela v tujini za mlade, o digitalnem nomadstvu, retreatih in o skrbi zase. Welcome aboard! www.mayita.si

bookmark
Share icon

All episodes

Best episodes

Seasons

Top 10 Potovanja in delo v tujini Episodes

Goodpods has curated a list of the 10 best Potovanja in delo v tujini episodes, ranked by the number of listens and likes each episode have garnered from our listeners. If you are listening to Potovanja in delo v tujini for the first time, there's no better place to start than with one of these standout episodes. If you are a fan of the show, vote for your favorite Potovanja in delo v tujini episode by adding your comments to the episode page.

V #50 epizodi gostim Lio Zuljan, ki že skoraj leto dni živi in študira na Kitajskem. Lia me je navdušila s svojim odraslim načinom razmišljanja, pozitivnim pristopom do življenja, pogumom in z osebnostjo, ki jo gradi tudi s pomočjo "out of the box" izkušnje na Kitajskem.
GOVORIVA O:

  • "Jest sem vedla, da moram IT, da mora biti to nekaj velikega in za 360 stopinj obrnila življenje!"
  • enomesečna karantena na Kitajskem
  • Kako financirati študij v tujini?
  • Kako dobiti štipendijo od tuje države ali šole?
  • Birokracija, ki jo potrebuješ urediti pred odhodom.
  • Študij na Kitajskem - boljši ali slabši?
  • "Če bi se sikirali za vsako stvar v prihodnosti, ne bi živeli v trenutku!"
  • Kako premagati domotožje?
  • "Misel na domotožje te ne sme zaustaviti, da greš"
  • Veza na daljavo, ki jo ima Lia s svojim fantom
  • Kaj je LAT = Living Apart Together?
  • Kakšna je Lijina izkušnja z domačini na Kitajskem?
  • Kitajska kulinarika - JA ali NE?
  • Kako je ta izkušnja Lio spremenila in kaj ji je življenje na Kitajskem doprineslo k osebni rasti?

Varno in uspešno v tujino preko e-tečajev:
- Predpriprava na delo v tujini in potovanje
- Pisanje življenjepisa na moderen in avtentičen način

LINKI, kjer lahko izveš več o študiju v tujini:

_________________________________________________
Lio najdeš na IG lia.zuljan in TikTok lia.zuljan
Mene najdeš na www.mayita.si in IG: majanovak.mayita

bookmark
plus icon
share episode

Bližajo se prvomajski prazniki, prav daleč niso niti poletne počitnice. V kakšnem stanju je trenutno trg letalskih kart, kam se nam izplača potovati in katere destinacije so zaradi visokih letalskih kart preprosto postale neprivlačne? Se je pokoronska situacija, kjer se je letalske lete odpovedovalo kot po tekočem traku resnično umirila? Se lahko končno na potovanje odpravimo malce bolj mirno?

O tem sem se zopet pogovarjala s Katjo Kendo iz podjetja Z letalom na poti, ki jo v našem podkastu gostim že tretjič. Dotaknili sva se aktualnih cen letalskih kart in nastanitev, našteli nekaj destinacij, ki so se občutno podražile in opozorili na kaj je še vedno potrebno paziti ob rezervaciji.

Poleg tega sva analizirali moj lanskoletni fiasco z odpovedjo leta iz Dubaja in se pogovorili tudi o deželah, ki so krivično nepriljubljene. Klepetali sva o tem kako lahko z nekaj triki privarčujemo kar nekaj denarja in imamo kljub temu še vedno lep dopust, četudi na destinaciji za katero se poprej ne bi odločili.
Govoriva o:
- Rezervacijo letalskih kart VEDNO opravi na spletni strani letalskih družb
- Ne pozabi na riziko odpovedi
- Preverjanje pogojev vstopa v države ni pase
- Odpovedi letov se še vedno dogodijo zelo pogosto
- Katere države so se na področju letov in nastanitev najbolj podražile?
- Predlogi za prvomajske praznike in poletne počitnice
- Analiza odpovedanega leta iz Dubaja in kaj narediti v takšnem primeru?
- Najbolj pogoste države, ki jih spregledamo za potovanje
- Zakaj nihče ne potuje v Švico?
Varno in uspešno v tujino z e-tečaji v E-knjižnici Mayita
Katjo najdeš na www.zletalomnapoti.si
Mene najdeš na www.mayita.si in IG: majanovak.mayita

bookmark
plus icon
share episode

V tokratni epizodi se podajamo na raziskovanje področja psihedelikov. Kaj točno so psihedeliki in zakaj se posamezniki zatekajo k njim v želji po večji ozaveščenosti, osebni rasti in sproščanju?
Psihedeliki, ki jih pogosto imenujemo učinkovine, ki spreminjajo um, vključujejo različne spojine, kot so psilocibinske gobe, meskalin, LSD in DMT. Te učinkovine različne kulture po vsem svetu že stoletja uporabljajo v duhovne, obredne in zdravilne namene. Imajo izjemno sposobnost preseganja običajnih stanj zavesti in odpirajo vrata zaznavanja za globoke in transformativne izkušnje.
Mnogi iskalci resnice in samospoznanja sprejemajo psihedelike kot orodje za širjenje svoje zavesti. Z začasno opustitvijo lastnih filtrov in omejitev, ki jih nalaga naše vsakdanje zaznavanje, lahko te učinkovine razkrijejo nove razsežnosti resničnosti in ponudijo svež vpogled v naš lastni obstoj. Z njimi lahko raztopimo toge meje ega, kar nam omogoča, da doživimo globok občutek medsebojne povezanosti in enotnosti s svetom okoli nas.
Poleg tega lahko psihedeliki sprostijo globoko zakoreninjene čustvene prtljage in travme, ki lahko ovirajo našo osebno rast. Imajo potencial, da na površje prikličejo zakopana čustva, kar posameznikom omogoča, da se soočijo s preteklimi ranami in jih zacelijo. S potovanjem po notranjih področjih zavesti nam psihedeliki lahko pomagajo pri soočanju s strahovi, pridobivanju jasnosti in krepitvi občutka notranjega miru.
Vendar je nujno, da se psihedelikov lotevamo s spoštovanjem, previdnostjo in odgovornim ravnanjem ter naredimo domačo nalogo. Njihova moč zahteva spoštovanje in podporno okolje, da zagotovimo varno izkušnjo.
Da pošteno zagrizemo v to temo sem na pomoč poklicala Živo Kovačević, ki sem jo v podkastu že gostila, in sicer v epizodi o digitalnem nomadstvu na Madeiri. Tokrat pa je Živa delila svojo prav posebno izkušnjo iz Gvatemale, kjer se je udeležila obreda z medicinsko rastlino tako imenovanim kaktusom San Pedro. Spotoma sva seveda še malo poklepetali o lokalnem življenju v Gvatemali in epizodo zaključili s temo mikrodoziranja psilocibina s katerim sem imela izkušnjo tudi sama.

Epizoda je nekaj novega, osvežujočega in prepričana sem, da boste neznansko uživali!

__________________________________________________________________
Živo najdeš na IG giaziva in v PODKASTU Zapisi iz dnevnika
Mene najdeš na www.mayita.si in IG: majanovak.mayita

bookmark
plus icon
share episode

V 29. Epizodi podkasta gostim Marina Medaka, avanturista, popotnika, podjetnika in še bi lahko naštevala. Morda je najbolj poznan po svoji odpravi veslanja s kajakom, saj je kot prvi Slovenec in najmlajši član odprave preveslal 4700km dolgo turo čez atlantski ocean. Svoje veslaške podvige je popolnoma brez izkušenj pričel na domači Ljubljanici, se nato podal na veslanje po Dalmaciji in kmalu nato celo do Grčije. S soveslačem Simonom Osbornom sta prva preveslala Južno Korejo. Danes Marin vodi uspešno optiko Della Spina z privlačno uporabniško izkušnjo in cenovno zelo ugodnimi očali.
V pogovoru sva se v prvem delu dotaknila tudi njegovih zanimivih dogodivščin s potovanj, predvsem iz prostovoljstva, ki ga je opravljal na otoku Galapagos v Ekvadorju. Pot ga je vodila tudi do Mongolije in to na prav poseben način, s transsibirsko železnico. Marin nam med pogovorom razkriva kaj so mu dala potovanja in morje ter kako v današnjem vsakdanu, ki je poln takšnih in drugačnih motilcev slediti sebi, najti stvar, ki nas resnično veseli, ji slediti in v njej postati dober.
Med pogovorom sem nenehno razmišljala o tem, kako danes v instant svetu želimo vse nemudoma, postajamo vedno bolj nepotrpežljivi, Marin pa s svojo zgodbo dokazuje, da je za uspeh, ki resnično nekaj pomeni, potrebno najprej najti to kar nas veseli, se temu predati 100%, pridobiti vse možne informacije, vztrajati in ob tem čim manj komplicirati. Tako bo minljivost življenja, ki se jo tako kot Marin kot tudi najvrjetneje vsi mi najbolj bojimo, veliko manj strašljiva in mnogo bolj sprejemljiva.
Tale pogovor je vrhunski. Uživajte!
V pogovoru govoriva o:

  • Prostovoljstvo na Galapagosu.
  • Kako najti kredibilno izkušnjo prostovoljstva?
  • Indijanci in džungla v Ekvadorju.
  • Arne Hodalič in njegovo sporočilo minljivosti.
  • “Na svetu je toliko zanimivega in lepega in ni šans, da bom vse to doživel”.
  • Po Transsibirski železnici do Mongolije.
  • Lovljenje divje svinje z domačinom.
  • Lebdeči konji in izguba občutka za čas.
  • "Potovanja so me naučila, da sprejemam, da drugi živijo drugače, da nimam več kulturnega šoka in, da v realnem življenju manj kompliciram."
  • Brez začetnega znanja veslanja do preveslanega Atlantika.
  • Veslanje do Grčije in nato okoli Južne Koreje.
  • “Moja želja je bila tako velika, da sem to naredil.”
  • Izkrvavitev sredi oceana ali udar strele in požar.
  • Kako so Marinu policisti prali obleke v Južni Koreji.
  • Prvi podjetniška ideja povezana z obeski za ključe.
  • Kako slediti sami sebi in najti stvari, ki nas veselijo?
  • “Da je meni všeč morje, se nisem za to odločil.”
  • “Izberi si eno stvar, ki ti je približno všeč in v tem postani zelo, zelo dober.”
  • “To, da si dober na enem področju, bo pljusknilo še na vsa ostala področja”
  • Zakaj je Marin odprl svojo lastno optiko in zakaj so očala lahko tako cenovno ugodna?

________________
Marina najdeš na: @marinmedak in www.dellaspina.si
Mene najdeš na www.mayita.si in IG: majanovak.mayita

bookmark
plus icon
share episode

V 37. epizodi gostim Klaro Lotrič, ki se je pri 19ih letih odločila, da uresniči svoje najstniške sanje in se odpravi potovat. To je uresničila v obliki gapyeara, o katerem smo že govorili v podkastu. Gapyear je leto ali včasih celo dve leti premora od študija ali celo službe z namenom, da potujemo, se izobražujemo na določenem področju, nadgradimo tuj jezik, spoznamo nove ljudi, opravimo morda prakso v kakšnem podjetju v tujini, se udeležimo prostovoljstva in posledično odpremo vrata novim dogodivščinam, znanjem in pogledom na svet.
Klara se je v svojem gapyearu med drugim odpravila v ZDA, na Portugalskem in v Maleziji si je preko raznih platform pridobila delo, kjer je v zameno za prenočišče delala tam do 20 ur tedensko. Očarala in začarala jo je Tajska, med potovanji in delom v tujini pa je spoznala tudi svojega trenutnega fanta, ki prihaja iz Argentine.
S Klaro sva se dotaknili pomembnih tem, s katerimi se soočamo, ko se prvič odpravimo v svet; s financami, mentalno podporo staršev, spopadanjem s strahom in morebitno izgubo prijateljev. Nisva pa niti skoparili s temami o ljubezni in vezi na daljavo ter o Klarini želji, da po končanem študiju grafičnega oblikovanja postane digitalna nomadinja in delo opravlja praktično od kjerkoli po svetu.
Lepo se je včasih v pogovorih vrniti 16 let nazaj, ko sem tudi sama pričenjala s potovanji in delom v tujini. Vsaka zgodba je unikat in vsaka je nekaj posebnega. In v vsaki od teh zgodb zares uživam, ker me po eni strani vrnejo v preteklost in po drugi strani navdihujejo, da nadaljujem s svojim delom v še večji meri kot pa do sedaj.
Časovnica:
03:52 - kako narediti prvi korak k odločitvi
05:08 - kaj je gapyear in kako si ga lahko organiziramo po svoje
06:59 - kako si privoščiti potovanja
10:00 - delo v tujini v zameno za prenočišče
11:33 - kje najti priložnostna dela v tujini
14:05 - kaj je na tajskem otoku Koh Pang gang
17:00 - kako se spoprijemati s strahom pred novo izkušnjo
19:33 - samozavest, ki jo prezrcališ na vsa druga področja življenja
20:22 - podpora staršev in kaj narediti, če podpore ne dobiš
22:10 - Klarini načrti po končanem študiju
23:40 - digitalno nomadstvo je odlično a ne sanjsko
24:27 - potovanje v Argentini
25:40 - spoznavanje ljudi na potovanjih
26:00 - razmerje na daljavo
31:19 - ovire, ki si jih postavljamo in obžalovanje na stara leta
32:54 - vklop v družbo po vrnitvi in izguba prijateljev
35:22 - najljubši spomini gapyeara
37:45 - kje Klara pridobiva informacije o državah in potovanjih__________
Klaro najdeš na: Tik Tok: klarie.design in IG: klaralotric
Mene najdeš na www.mayita.si in IG: majanovak.mayita

bookmark
plus icon
share episode

V 18. epizodi bomo zopet poleteli na Karibe, ampak tokrat malce bolj severno. Gostim zares zanimivo sogovornico Klavdijo Jarc s katero sva se spoznali pred kratkim, navdušila pa me je s svojo neusahljivo ljubeznijo do potovanj in do odkrivanja latinskega dela sveta.

Klavdija namreč že devet mesecev živi v sanjski Dominikanski, natančneje na polotoku Samana, ki se nahaja na severnovzhodnem delu Dominikanske republike. Že pred tem je kar vrsto let raziskovala latinski del sveta od Kolumbije, Gvatemale, Kube in Mehike, a Dominikanska se ji je še posebno zasidrala v srce.
Klavdija pa ima tudi zelo zanimivo službo. Predstavi se kot digitalni nomad, ukvarja pa se z organizacijo potovanj, editiranjem video vsebin in kar je še posebno pritegnilo mojo pozornost: z organizacijo stanovanj za digitalne nomade oz. tiste, ki se želite preseliti na drugo stran sveta.

Pogovor je bil kakopak poln vsega. Ob skupnem navdušenju nad Dominikansko sva debatirali o tamkajšnji kulinariki, cenah, domačinih, tropskem sadju in norih prometnih dogodivščinah. Seveda pa sva nekaj besed namenili tudi temu zakaj potovanja niso nujno beg iz domovine, zakaj nas doma v Sloveniji ljudje pač nikoli ne bodo razumeli in kako v na prvi pogled tako nestabilnem življenjeskem stilu vseeno najdeš stabilnost in varnost Uživajte vsaj toliko kot sem uživala jaz!
Govoriva o:
- Majina izkušnja s prostovoljstvom v Dominikanski republiki.
- Zakaj Klavdija prične s potovanji v latinski del sveta?
- Kaj je 'workaway' platforma?
- Kako najti primerno stanovanje v Dominikanski republiki?
- Kako je Klavdija postala digitalni nomad?
- Delo virtualne asistentke, organizatorke potovanj in iskalke najboljših ponudnikov stanovanj v tujini.
- Kako Klavdija trži svoje storitve?
- Internetna povezava, promet, varnost in zdravstvo na Dominikanski.
- Kako se je Klavdija privadila na ležeren način življenja?
- Negativne lastnosti digitalnega nomadstva.
- Zakaj potovanja NISO beg?
- "Na potovanjih se naučimo poiskati stabilnost v nestabilnem načinu življenja"
- Korona je vse presenetila in prav vsak je na nek način izgubil stabilnost.
- E-knjigica o... (izveš v epizodi)

Klavdijo najdeš na: IG: Klavdija Jarc in TikTok: Klavdija Jarc
Mene najdeš na www.mayita.si in IG: majanovak.mayita

bookmark
plus icon
share episode
Potovanja in delo v tujini - #65 Kariera športnega trenerja v tujini in delo za UHNWI
play

10/21/23 • 62 min

Tokratno epizodo sem oblikovala malce drugače. Prvi del predstavlja pogovor z Žan Luko, ki se ga morda spomnite iz oddaje Exathlon. V času najinega pogovora je bival na Maldivih, kjer začasno opravlja delo teniškega trenerja. Pravzaprav je na začetku svoje poti in kariere kot teniški trener. Del najinega pogovora je tudi primer mojega coachinga, ki ga imam z mladimi, ki me kontaktirajo za nasvete in usmeritev.
Žan Luka je nedvomno na pravi poti: neustrašen, pogumen, osredotočen, discipliniran in, kar je najpomembneje, proaktiven. Z gotovostjo lahko trdim, da je le še vprašanje časa, kdaj mu bo uspel veliki met.
V drugem delu gostim svojega znanca, Grega Teraža, ki je teniški trener že več kot 10 let. Samoiniciativno se je odločil za študij v Ameriki in ob študiju tudi delal, da si ga je lahko sploh privoščil. Hkrati se je nenehno mrežil s ključnimi ljudmi in se dokazoval na vsakem koraku. Gregova zgodba dokazuje, da se z vztrajnostjo lahko daleč pride, medtem ko Žan Lukova poudarja, da je ključno začeti in si zastaviti cilje.
Za vse tiste, ki si morda želite postati trenerji v privatni industriji, torej delati z najbogatejšimi, ki zaposlujejo trenerje za celotno družino v svojih rezidencah po svetu, sem pripravila nekaj nasvetov o tem, kdaj in kako lahko začnete iskati takšno službo. To delo prinaša tudi visoko plačo, lahko celo do 7.000 EUR na mesec, pri čemer so vsi ostali stroški bivanja pokriti s strani delodajalca.
Govorimo:
- Pošiljanje prošenj in e-mailov za službo v tujini
- "Your network is your networth"
- Zavrnitve so del uspeha
- "Dvigni svojo rit!"
- Moč reference v tujini
- Kako postati trener za najbogatejše ljudi na svetu?
- Življenje in delo na Maldivih
- Študij v Ameriki.
- "Poleg študija sem moral delati vsak dan, da sem si ga lahko privoščil"
- Treniranje tenisa po celem svetu
- Kako pridobiti delo v "private service" industriji za najbogatejše?
- Kdo je in kdo ni primeren za delo s takšno klienetelo ljudi?
Žan Luko najdeš na TT: zanlukakonjar, Grega najdeš na: gregateraz
Mene najdeš na www.mayita.si in IG: majanovak.mayita

bookmark
plus icon
share episode

Današnja epizoda je nastala v sodelovanju z zavarovalnico Vzajemna na katero sama prisegam že celih 17 let potovanj in dela v tujini. Z Lili odgovarjava na vsa vaša vprašanja o zavarovanjih za tujino, ki jih pogosto dobivam v zasebna sporočila. Lili sem tako povprašala kako urediti zdr. zavarovanje, če gremo na pot okoli sveta, na poletno delo v Grčijo, na Erasmus izmenjavo ali pa morebiti potujemo kot digitalni nomadi.
Najbolj od vsega pa sta me med pogovorom presenetili dve zadevi: zakaj Lili ne priporoča, da se dopolnilno zavarovanje v Sloveniji med delom v tujini zamrzne in na kaj moramo paziti, ko uveljavljamo povrnitev stroškov zavarovanja v deželah tretjega sveta.
Nisva pa pozabili omeniti tudi dileme kaj storiti z osnovnim zavarovanjem doma v Sloveniji in kako preveriti ali je delovno zavarovanje in zavarovalnina pri tujem podjetju dovolj visoka. Verjamem, da si boš s pomočjo te epizode razjasnil/a kaj točno potrebuješ od zavarovanja.
Naslednji korak pa je, da svetovalcu pri Zavarovalnici Vzajemna opišeš svoj okviren načrt dejavnosti v tujini, da lahko skupaj najdeta najbolj primeren tip zavarovanja in bo tako tvoja pot v tujino varna ter popolnoma brezskrbna.
Govoriva o:

  • Zdr. zavarovanje za pot okoli sveta
  • Razlika med enoletnim zavarovanjem in zavarovanjem za 365 dni
  • Zdr. zavarovanje za delo pod “working holiday” vizo
  • “Potrebno se je pozanimati za delovno zavarovanje tudi pri vdelodajalcu v tujini!”
  • Najbolj primerni paketi za zavarovanje za poletno delo
  • Ali sploh potrebujem osnovno in dopolnilno zavarovanje v Sloveniji, če pa ga plačujem v tujini?
  • Zakaj Lili NE priporoča zamrznitve dopolnilnega zavarovanja?
  • Zavarovanje za digitalne nomade ali v primeru vanlife-a
  • Zavarovanja za študente na praksi ali izmenjavi?
  • POZOR pri uveljavljanju zavarovanja iz dežel tretjega sveta!

Epizoda je nastala v sodelovanju z Zavarovalnico Vzajemna, več o njihovih zavarovanjih za tujino najdeš na www.vzajemna.si ter na IG: varuhzdravjaNajdeš me na www.mayita.si in IG: majanovak.mayita

bookmark
plus icon
share episode

V 15. epizodi se pogovarjam z Anjo Zlate, ki se je pri svojih rosnih dvajsetih letih odpravila na izkušnjo au pair v Anglijo. Govorili smo že o tem kako se nam, ko stopimo na pot izven cone udobja, odpre malo morje novih priložnosti. Tudi Anji se je pripetilo identično. Med delom in življenjem pri gostujoči družini ji je namreč na uho prišla novica o študiju na vzgojiteljski fakulteti. Anja je zagrabila priložnost in po konkretnem premisleku ter odkritem pogovoru s starši pogumno izpolnila prijavnico. Danes je ponosna študentka Norland Collegea ki je sicer finančno kar precejšen zalogaj, a nam je Anja pojasnila tudi to kako je premostila oviro s financami.

Pogovarjava se o tem kako se študij v Sloveniji razlikuje od študija v Angliji, kako je v novem okolju našla prijateljice in pa tudi s kakšnimi strahovi se je spopadala pred selitvijo.
Najbolj pa sta me presenetila dva dejstva. To, da Anjo po končanem študiju čaka kar nekaj zajamčenih služb in, da Slovenija fakultete, ki jo Anja obiskuje, uradno ne priznava.
Med najinim pogovorom sem neizmerno uživala saj sem tudi sama slišala veliko novega. Upam, da boste uživali tudi vi.
Govoriva o:
- Kako je Anja v petih dneh po pridobitvi zaposlitve odletela v Anglijo?
- Iz zaposlitve au pair napreduje v varuško.
- Trimesečni tečaj angleščine.
- "Včasih so najlepši del življenja v tujini novi prijatelji in poznanstva."
- Kako je potekal vpis na fakulteto za vzgojiteljice?
- Fakulteta garantira 6 služb na enega študenta in začetno plačo 30.000 funtov na leto.
- Finančna ovira: 15.000 funtov na letnik. Kaj pa sedaj?
- "Vlagaj, vlagaj, vlagaj in obrestovalo se ti bo."
- Razlike med študijem v Sloveniji in v Angliji.
- Kako izgleda tipičen dan na fakulteti?
- V Angliji ima ogromno družin svoje varuške.
- Ko si nečesa želiš in od tega ne odstopaš ter imaš poleg tega še navdušenje, ni druge kot da pride pozitiven rezultat.
- "Izogibaj se negativnih ljudi, ker te to lahko zaustavi na tvoji poti."
Najdeš me na www.mayita.si in IG: majanovak.mayita

bookmark
plus icon
share episode

Danes je končno na vrsti epizoda posvečena skrbi za zdravje. Z vami namreč delim veliko informacij tudi na tem področju, zato me večkrat povprašate kako jaz skrbim za svoje zdravje. Tisti, ki me spremljate na Instagramu ste bili lansko leto z mano na Tajskem, kjer sem bila dva meseca na retreatu in globokem detoxu. Verjamem namreč, da je za optimalno zdravje potrebno telo peljati na servis vsaj enkrat na leto, tako kot to počnemo z jeklenimi konjički.
Ko imamo prečiščeno telo lažje absorbiramo in asimiliramo makro in mikrohranila in tako dosegamo veliko boljši izkoristek hranil. Z vami na instagramu večkrat delim svoje obroke, ki so pretežno sestavljeni iz organskih, lokalnih in sezonskih sestavin saj verjamem, da nam narava na lokaciji in v sezoni ponuja točno to kar potrebujemo.
Ko se mi je leta 2013 prvič porušilo zdravje in je temu sledila še izgorelost, sem se začela pospešeno izobraževati na področju nutricionizma, zelišč, superživil, skrbi zase in za lastno duhovno zdravje. Vse gre namreč z roko v roki. Letela sem v Barcelono na seminar David Wolfa o hormonskem ravnovesju, se vpisala v Savinino šolo superživil, na Zanzibarju sem se udeležila izobraževanja o zeliščih pri lokalnem zdravilcu, na Tajskm naredila tečaj tajske masaže. Vse to me je vodilo do tega, da sem nekaj let na privatnih jahtah delala tudi kot kuharica zdrave prehrane in osebna nutricionistka. Takrat sem spoznala tudi čar prehranskih dopolnil katera so moja stalna popotnica že vseh 10 let.
Pred tremi leti sem v tujini odkrila najbolj kvalitetna prehranska dopolnila Terranova, ki so povsem naravna. Zelo sem se navdušila nad dejstvom, da imamo v Sloveniji podjetje Avemed, ki ta prehranska dopolnila uvaža v Slovenijo, poleg drugih izjemno kvalitetnih znamk.
V življenju vseskozi prisegam na visoko kvaliteto in se ne zadovoljim kar z vsem. Vse preizkusim na svojem telesu in ne maram izgubljati denarja in časa z nizkokvalitetnimi izdelki. S Terranovo nemudoma opazim rezultate. Vsak Terranovin izdelek je obogaten z lastnim sinergijskim kompleksom rastlin in fitohranil imenovanim Magnifood. Njegove sestavine so kombinirane tako, da okrepijo biokemično okolje v telesu zato, da se poveča učinek vitaminov, mineralov in drugih nutrientov. Avemed so me prepričali tudi s tem, da organizirajo brezplačne analize vitaminsko-mineralnega stanja telesa, ki je odlična priložnost za vse, ki ne veste, katero prehransko dopolnilo je za vašo težavo najbolj primerno. Na spletni strani www.avemed.si najdete vse termine in lokacije.
Za to epizodo sem poprosila direktorico podjetja Avemed Ano Mikuž, da se pogovoriva tudi kaj na temo ohranjanja zdravja tako doma kot tudi na potovanjih. Pogovarjali sva se o tem kako pomembni so adaptogeni in izpostavili koristi probiotikov in prebavnih encimov. Epizoda je polna koristnih nasvetov, ki jih lahko uporabite za vaš vsak dan, delila pa sem tudi hecno izkušnjo moje nadrejene na jahti, zakaj mije prepovedala uporabo mace pri naših gostih, ker so bili njeni učinki neverjetno dobri.
Izdelki omejeni v epizodi:

S KODO MAJANOVAK15 ti pripada 15% popusta
Najdeš me na www.mayita.si in IG: majanovak.mayita

bookmark
plus icon
share episode

Show more best episodes

Toggle view more icon

FAQ

How many episodes does Potovanja in delo v tujini have?

Potovanja in delo v tujini currently has 86 episodes available.

What topics does Potovanja in delo v tujini cover?

The podcast is about How To, Podcasts, Education and Travel.

What is the most popular episode on Potovanja in delo v tujini?

The episode title '#61 Od Karibov do Aljaske! - Je življenje na križarki res tako sanjsko kot se sliši?' is the most popular.

What is the average episode length on Potovanja in delo v tujini?

The average episode length on Potovanja in delo v tujini is 58 minutes.

How often are episodes of Potovanja in delo v tujini released?

Episodes of Potovanja in delo v tujini are typically released every 13 days, 22 hours.

When was the first episode of Potovanja in delo v tujini?

The first episode of Potovanja in delo v tujini was released on Nov 1, 2021.

Show more FAQ

Toggle view more icon

Comments