
Gäster är som småbarn
04/01/25 • 52 min
Veckans gäster är korvkingarna Kerim och Sebastian från Banger. Det blir såklart korvstories men även historier om att inte bli kock, drömmar, potatisskal och vattenfestivalen.
Veckans gäster är korvkingarna Kerim och Sebastian från Banger. Det blir såklart korvstories men även historier om att inte bli kock, drömmar, potatisskal och vattenfestivalen.
Previous Episode

Mañana Mañana
Denna vecka gästas vi av krögaren Patrik och bartendern Andreas. Ett härligt avsnitt som ger en fin inblick i livet i krogbranschen. Vi får höra om nissar som ställer till det, hummerslöseri, drinkar med eld och även en go vaskningshistoria.
Next Episode

Tandooriprank
Vi träffar serviceproffesn Charlie och Mattias som båda jobbat med många olika saker inom branschen. Vi får höra historier om mytomaner, provjobbare, konstiga kollegor och även ett härligt prank med tandoorikyckling.
If you like this episode you’ll love
Episode Comments
Generate a badge
Get a badge for your website that links back to this episode
<a href="https://goodpods.com/podcasts/kinabongen-376620/g%c3%a4ster-%c3%a4r-som-sm%c3%a5barn-88771306"> <img src="https://storage.googleapis.com/goodpods-images-bucket/badges/generic-badge-1.svg" alt="listen to gäster är som småbarn on goodpods" style="width: 225px" /> </a>
Copy