
Frénk van der Linden: “In Nederland geniet de opinie een hogere status dan het feit”
02/20/20 • 24 min
Previous Episode

Jaap van Zessen: “Je trekt mensen eerst je site in en daarna willen we ze in aanraking brengen met het echte nieuws”
Vandaag voor het eerst te gast: Jaap van Zessen, chef Digitaal bij AD. Hij neemt ons mee in een kijkje achter de schermen. Want welk bericht wordt er massaal aangeklikt en welke veel minder? Wat scoort, wat wordt er gelezen? Dat zijn zaken waar hij zich mee bezighoudt. Hoe werkt dat? Aan tafel zitten Jan Slagter, Jaap van Zessen en Spraakmaker Erik Scherder. Ook hebben we het over Imanuelle Grives. Zij werd vorig jaar werd gearresteerd vanwege drugsbezit en -handel op een muziekfestival in België. Gisteren deed Grives haar verhaal bij het tv programma Jinek. Het werd een emotionele uitzending. Hoe keken onze mediakenners naar de uitzending? En waarom is het toch aantrekkelijk om te kijken hoe anderen onderuit gaan? En een opmerkelijk verhaal in NRC Next vanmorgen. Delano R., Een van de mannen die ervan worden verdacht moorden te hebben georganiseerd voor Ridouan Taghi, werkte aan een televisieprogramma voor RTL/Videoland, toen hij eind 2018 werd gearresteerd. Is Delano R. wel goed genoeg gescreend? Is er goed gehandeld nadat hij opgepakt werd?
Next Episode

Gert-Jaap Hoekman: “Martin jij hebt een zonnebril op, ik zou kunnen zeggen: dat vind ik best onprettig”
Het gaat over Imam Suhayb Salam van de alFitrah-moskee die gisteravond te gast zou zijn in Op1. Hij stelde eisen aan zijn bezoek en kwam uiteindelijk niet opdagen. Salam had onder andere als eis dat er tijdens het gesprek geen alcohol op tafel zou staan. Volgens Bert Huisjes van WNL, de omroep die gisteren aan de beurt was bij OP1, was aan de andere gasten voorgelegd of zij het oké vonden als ze geen alcohol zouden drinken. Moet je ingaan op zo’n eis? Waar trek je de lijn? Aan tafel zitten Hasna El Maroudi, Gert-Jaap Hoekman en Spraakmaker Martin koolhoven. We hebben het over de gegooide aanstekers en ‘aanstelleritis’ tijdens de wedstrijd Getafe-Ajax. Ook bespreken we de kunstmatige intelligentie van Google, want deze paste zijn labels aan: geen man-vrouw differentie meer, maar de label ‘personen’. Is dit vooruitgang? Tot slot bespreken we de aanval op twee shishalounges in Hanau in Duitsland, waar negen mensen om het leven kwamen. We lijken inmiddels een hele routine te hebben voor verslaggeving over zo’n aanslag. Eerst komen we met de feiten die we hebben, dan speculaties over de toedracht, dan feiten over de toedracht, dan experts, dan cijfers en analyses. Op welke punten in die routine moet meer ruimte voor reflectie vrijkomen? Wat is de rol van de media bij een gebeurtenis als deze?
If you like this episode you’ll love
Episode Comments
Generate a badge
Get a badge for your website that links back to this episode
<a href="https://goodpods.com/podcasts/het-mediaforum-274178/fr%c3%a9nk-van-der-linden-in-nederland-geniet-de-opinie-een-hogere-status-d-33162670"> <img src="https://storage.googleapis.com/goodpods-images-bucket/badges/generic-badge-1.svg" alt="listen to frénk van der linden: “in nederland geniet de opinie een hogere status dan het feit” on goodpods" style="width: 225px" /> </a>
Copy