
drie boeken
Wim Oosterlinck
All episodes
Best episodes
Top 10 drie boeken Episodes
Goodpods has curated a list of the 10 best drie boeken episodes, ranked by the number of listens and likes each episode have garnered from our listeners. If you are listening to drie boeken for the first time, there's no better place to start than with one of these standout episodes. If you are a fan of the show, vote for your favorite drie boeken episode by adding your comments to the episode page.

01/09/23 • 54 min
Fleur Pierets (1973 is schrijfster, kunstenares en activiste. In haar eerste boek, Julian, schreef ze over haar vrouw Julian, met wie ze als kunstproject wilde trouwen in alle landen waar het homohuwelijk toegelaten was. Maar na vier plaatsen, kreeg Julian de diagnose van een agressieve kanker. Ze stierf in januari 2018. Het recentste boek van Fleur Pierets op het moment van ons gesprek heet Heerlijk monster en gaat over een road trip op basis van het boek Carol van Patricia Highsmith.
Ik zag verschillende boekenrekken in haar appartement in Antwerpen, er lagen ook heel wat boeken op tafel. Fleur Pierets vertelt over de kunstboeken die bij haar moeder in Spanje staan, over haar e-reader, over de verfilming van haar boek Julian. Het gaat over de vertegenwoordiging van vrouwen, zwarte mensen en gay mensen, over queer tijd en over hoe haar eigen puberteit eigenlijk pas begon op haar veertigste. En ze vertelt haar geheime droom: dat de stadsbibliotheek van Antwerpen helemaal haar eigendom is.
Alle boeken en auteurs uit deze aflevering vind je in de shownotes op wimoosterlinck.be
Wil je de podcast steunen? Bestel je boeken dan steeds via een link op wimoosterlinck.be! Merci.
De drie boeken van Fleur Pierets zijn:
1. Audre Lorde: Zami. A new spelling of my name
2. Olivia Laing: Ieder een lichaam
3. Angelo Tijssens: De randen
Eerdere gasten in deze podcast zijn: Roos Van Acker, Imke Courtois, Wim Opbrouck, Evi Hanssen, Stijn Meuris, Michèle Cuvelier, Lara Chedraoui, Johan Braeckman, Sophie Dutordoir, Freek de Jonge en vele anderen.

Walter Prevenier (1934)is historicus gespecialiseerd in de geschiedenis van de middeleeuwen, paleografie en oorkondenleer. Paleografie is de studie van oude handschriften. Hij doceerde aan de Universiteit Gent, maar ging in zijn carrière ook verschillende keren lesgeven in de Verenigde Staten. Hij gaf de populaire basiscursus Historische kritiek, die ik zelf ooit heb kunnen volgen. Hij is getrouwd, heeft twee dochters en twee kleinkinderen.
We spraken elkaar in zijn appartement aan de Bijloke in Gent. Walter Prevenier kiest drie boeken waarmee hij een heel persoonlijke band heeft, en in het geval van Stefan Hertmans - zijn eerste boek - zorgt hij zelfs voor een persoonlijke aanvulling op het boek. Ons gesprek gaat over het leven als professor aan de universiteit, over geschiedschrijving, over waarheid en leugen en wat ertussen zit, over bronnenonderzoek en fake news. Hij vertelt over het boek dat hij vond in Parijs en dat zijn leven veranderde. Over de Bourgondiërs én het boek waarmee hij nu bezig is.
Alle boeken en auteurs uit deze aflevering vind je in de shownotes op wimoosterlinck.be
De drie boeken van Walter Prevenier zijn:
1. Stefan Hertmans: De opgang
2. Bart Van Loo: De Bourgondiërs
3. John Williams: Stoner

#71 Begijn Le Bleu. De drie boeken die je moet gelezen hebben volgens comedian Begijn Le Bleu.
drie boeken
03/09/21 • 65 min
Begijn Le Bleu (1971) is bekend als comedian, je hebt hem misschien ook gezien in de reeks Foute Vrienden op televisie. Hij is ook vogelliefhebber, heeft een eigen podcast Fwiet Fwiet!, een boek met dezelfde naam en een vogelblad Fwiet. Hij heeft zich op de koers toegelegd met een optreden en ook een boek.
In de tuin achter zijn huis in Sint-Niklaas zitten enkele kippen, er staan bomen met vogelhuisjes in, en achteraan staat er ook een huis, zijn kluizenaarskot, zo noemt hij het zelf, en daar hadden we afgesproken. Ik zag een plaat met vlinders, mini-wielrennertjes op de vensterbank, enkele kasten met boeken in, een tafel en een computer.
Ons gesprek ging uiteraard over vogels, over Noorse goden die dwaze dingen doen. Over hoe het is om comedian te zijn, waarom hij er nu even mee wil stoppen en hoe hij op een bepaald moment het gevoel had dat hij het verknoeide op het podium. Over hoe hij fysieke boeken en audioboeken combineert. En over het compleet verrassende boek dat hem inspireerde voor zijn optredens.
De shownotes bij deze aflevering vind je hier.
Dit zijn de drie boeken van Begijn Le Bleu:
1. Nick Davies: De koekoek
2. Bruce Chatwin: The Songlines
3. Kevin Crossley-Holland: Noorse mythen

03/02/21 • 57 min
Lisbeth Imbo (1976) is journaliste en radio- en tv-presentatrice. Ze heeft verschillende programma’s op Radio 1 gepresenteerd, waaronder de ochtend, ze heeft Terzake gedaan en presenteert op dit moment De Zevende Dag op één samen met Lieven Verstraete. Ze heeft ook twee interviewboeken uitgebracht: Mag God nog en Zeven politieke dromers.
Ik zocht haar op in het huis in Gent waar ze woont samen met haar vriend. We zaten in de living, vlakbij de boekenkast. Ons gesprek ging over lezen als kind op de berg in Geraardsbergen, het literatuurexamen waarbij zij vragen aan de prof begon te stellen in plaats van omgekeerd, de vraag of het toneelstuk beter is dan het boek, en over waarom er eigenlijk overal rondom ons in de living stapels boeken verspreid lagen.
Af en toe hoor je in deze aflevering wel eens dat Lisbeth mij iets aanraadde, of ik haar iets cadeau deed, dat komt omdat we al vele jaren goeie vrienden zijn.
De shownotes met alle boeken en auteurs uit deze aflevering, vind je hier.
De drie boeken van Lisbeth Imbo zijn:
1. Adrienne Rich: Sources
2. E.L. Doctorow: The Book of Daniel
3. Connie Palmen: De vriendschap

Frank Van Massenhove (1954) maakte naam als manager van de Federale OverheidsDienst (FOD) Sociale Zekerheid, die hij omvormde tot een moderne onderneming met een focus op het personeel. Eerder was hij ondermeer kabinetchef voor burgemeester van Gent Frank Beke. Een boeiende, ongelooflijk gepassioneerde en enthousiaste man die van jazz en boeken houdt, en vooral non-fictie leest.
Wij spraken elkaar in zijn prachtige huis in het Begijnhof aan de Lange Violettestraat in Gent. We gingen helemaal vooraan zitten, in een bureau met uitzicht op de grote begijnhoftuin en de kerk. Voor zijn drie boeken koos hij één boek over management, een boek over presentaties geven én een roman. Helemaal op het einde van de podcast vertelde Frank Van Massenhove over een buurman in het Begijnhof: schrijver Erwin Mortier, die hij soms ziet als die om boodschappen gaat.
Alle info over deze aflevering, details over de boeken en de auteurs vind je hier.
De drie boeken van Frank Van Massenhove zijn:
1. Sydney Finkelstein: Superbosses: How Exceptional Leaders Master the Flow of Talent
2. Garr Reynolds: Presentation Zen: Simple Ideas on Presentation Design and Delivery (2nd Edition)
3. Thomas Pynchon: Vineland

Hafsa El-Bazioui (1987) is schepen van jeugd en personeel in Gent. Ze werd in januari 2022 schepen na verrassend verkozen te worden in de gemeenteraadsverkiezingen; ze vertelt in deze aflevering over haar eigen verbazing. Ze kwam in het nieuws als de eerste schepen met een hoofddoek. Op haar instagram zie je haar altijd positieve ingesteldheid én haar liefde voor boeken.
We spraken af in het Blinkhuis in Gent, een plek waar je terechtkan om te vergaderen, om rustig te werken, voor een gesprek of voor stilte. Elke ruimte heeft een naam, en wij gingen in kamer Glans zitten.
Hafsa El-Bazioui vertelt over haar grootmoeder die analfabete was en voor wie ze voorlas. Over hoe ze opgroeide in een groot gezin in een sociale woning, over de rol die ze innam in het gezin en hoe die lijkt op de rol die ze nu inneemt in de politiek. Over ramen en spiegels, positiviteit en hoop, over Hafsa Hopsasa, en waarom er thuis niet veel boeken in haar boekenkast staan.
Alle boeken en auteurs uit deze aflevering vind je in de shownotes op wimoosterlinck.be
Abonneer je op de gratis nieuwsbrief: wimoosterlinck.substack.com
Wil je de podcast steunen? Bestel je boeken dan steeds via de link op wimoosterlinck.be! Merci.
De drie boeken van Hafsa El-Bazioui zijn:
1. Lut Celie & Bleekweide: Zie mij
2. Bleri Lleshi: De kracht van hoop
3. Hind Eljadid: Kruimeldief
Luister ook naar de drie boeken van: Roos Van Acker, Ish Ait Hamou, Imke Courtois, Wim Opbrouck, Evi Hanssen, Stijn Meuris, Michèle Cuvelier, Lara Chedraoui, Johan Braeckman, Sophie Dutordoir, Freek de Jonge en vele anderen.

Heb je de film The Hours gezien? Met in de hoofdrollen Meryl Streep, Julianne Moore en Nicole Kidman als Virginia Woolf. Want de film draait rond Virginia Woolf. Die film is gebaseerd op het boek The Hours uit 1998, geschreven door de Amerikaanse schrijver Michael Cunningham. Hij kreeg voor dat boek de Pulitzer Prize.
Michael Cunningham (1952) is mijn gast in deze 250ste aflevering. Hij schreef een achttal romans, zijn recentste boek heet Day. Hij was enkele dagen in Amsterdam, ik praatte met hem in de prachtige bibliotheek van het Ambassade Hotel over zijn liefde voor boeken én voor zinnen. Hij vertelt over zijn schrijf-appartement in New York, over de vruchteloze pogingen die hij met zijn man ondernam om hun boekenkast wat op te ruimen. Hij vertelt hoe zijn boek The Hours tot stand kwam, over het meisje door wie zijn passie voor lezen begon, dat hij eigenlijk rockster wilde worden, en hij vergelijkt Virginia Woolf met Jimi Hendrix. Geniet van zijn schitterende stem en van de prachtige zinnen die hij uitspreekt.
Alle boeken en auteurs uit deze aflevering vind je in de shownotes op wimoosterlinck.be
Wil je de nieuwsbrief in je mailbox? wimoosterlinck.substack.com
Wil je de podcast steunen? Bestel je boeken dan steeds via de link op wimoosterlinck.be! Merci.
De drie boeken van Michael Cunningham zijn:
1. Gustave Flaubert: Madame Bovary
2. Marilynne Robinson: Housekeeping
3. Virginia Woolf: Mrs. Dalloway
Luister ook naar de drie boeken van: Sandro Veronesi, Clara Cleymans, Ish Ait Hamou, Tom Lenaerts, Michèle Cuvelier, Stefan Hertmans, Imke Courtois, Roos Van Acker, Wim Opbrouck, Evi Hanssen, Stijn Meuris, Lara Chedraoui, Johan Braeckman, Sophie Dutordoir, Freek de Jonge en vele anderen.

06/10/24 • 50 min
Ik sprak Hilde Crevits (1967) als Vlaams minister van Welzijn, Volksgezondheid en Gezin kort voor de Vlaamse en federale verkiezingen van juni 2024. Ik trok naar Brussel, naar haar kabinet op de zevende verdieping van een overheidsgebouw. Een mooi ruim kantoor, met grote kunstwerken aan de muren, beeldjes, foto’s en enkele boeken verdeeld over twee boekenrekjes. Ik ging zitten aan tafel, terwijl zij nog aan de telefoon hing om afspraken te maken over een decreet waarvoor ze net na ons gesprek naar het Vlaams parlement zou moeten.
Ons gesprek gaat over de verhaaltjes die ze als kind schreef op de typemachine van haar vader, over haar leespassie als kind, over het boek dat ze onlangs van twee mensen cadeau gekregen heeft, en over relaties, relaties, relaties. Maar eerst wilde ze iets weten van haar man, en daarvoor had ze hem een berichtje gestuurd: de exacte afmetingen van hun boekenkast.
Alle boeken en auteurs uit deze aflevering vind je in de shownotes op wimoosterlinck.be
Wil je de nieuwsbrief in je mailbox? wimoosterlinck.substack.com
Wil je de podcast steunen? Bestel je boeken dan steeds via de link op wimoosterlinck.be! Merci.
De drie boeken van Hilde Crevits zijn:
1. Connie Palmen: De vriendschap
2. Alessandro Baricco: Zijde
3. Haruki Murakami: Ten zuiden van de grens
Luister ook naar de drie boeken van: Sandro Veronesi, Clara Cleymans, Ish Ait Hamou, Tom Lenaerts, Michèle Cuvelier, Stefan Hertmans, Imke Courtois, Roos Van Acker, Wim Opbrouck, Evi Hanssen, Stijn Meuris, Lara Chedraoui, Johan Braeckman...

#77 Jan Verheyen. De drie boeken die je moet gelezen hebben volgens filmregisseur Jan Verheyen.
drie boeken
04/20/21 • 60 min
Jan Verheyen (1963) is de regisseur van een hele reeks films: Het Vonnis, Team Spirit, Alles moet weg, naar een roman van Tom Lanoye, Los, naar een verhaal van Tom Naegels, Dossier K, een verfilming van Jef Geeraerts, en hij maakte ook drie FC De Kampioenen-films.
Toen ik aankwam in Ruddervoorde, waar Jan Verheyen woont, werd ik eerst getrakteerd op een schitterende nachoschotel van Lien Willaert, de vrouw van Jan. Daarna gingen we naar zijn bureau/mancave. Een apart gebouwtje een beetje dieper gelegen in de tuin. Waar een bureau staat en waar vooral massa’s boeken en dvd’s staan.
Jan Verheyen vertelt wanneer bij hem de leesprikkel ontstaan is. Hoe het is om boeken van Vlaamse auteurs te verfilmen. Welke boeken hij nog in een film wil gieten, en welke drie boeken we moeten lezen. Opvallend: hij kiest geen enkel filmboek.
De volledige lijst van alle boeken in deze aflevering vind je hier in de shownotes.
De drie boeken van Jan Verheyen zijn:
1. Thea Beckman: Kruistocht in spijkerbroek
2. Adam Hochschild: De geest van Leopold II en de plundering van de Congo
3. Linda Polman: De crisiskaravaan

11/13/23 • 66 min
Kamiel De Bruyne (1992) is de bedenker van het tv-programma Sorry voor alles, waarbij nietsvermoedende mensen met camera’s gevolgd werden. Hij maakte ook Wie zoekt die wint voor VTM. Op zijn instagram kan je hem aan de slag zien met nutteloze bordjes en met weirde plekken in de wereld.
Ik zocht hem thuis op in Borgerhout waar hij samenwoont met zijn vriendin Karen François. Bij binnenkomst zie je meteen veel foto’s, prullaria en grappige stuff. Aan de keukentafel praatten we over de leraar die hem het boek gaf waardoor hij non-fictie begon te lezen, over zijn reis naar Londen voor de première van de laatste Harry Potterfilm, en over het gemeenschappelijke thema in zijn boekenkast: kak! Het gaat over zijn interesse in goochelen, over weirde plaatsen en over Kevin De Bruyne. En hij vertelt hoe het programma Wie zoekt die wint er oorspronkelijk uitzag.
Alle boeken en auteurs uit deze aflevering vind je in de shownotes op wimoosterlinck.be
Wil je de nieuwsbrief in je mailbox? wimoosterlinck.substack.com
Wil je de podcast steunen? Bestel je boeken dan steeds via de link op wimoosterlinck.be! Merci.
De drie boeken van Kamiel De Bruyne zijn:
1. J.K. Rowling: Harry Potter en de steen der wijzen
2. Simon Singh: The Code Book
3. Dan Schreiber: The Theory of Everything Else
Luister ook naar de drie boeken van: Sandro Veronesi, Clara Cleymans, Ish Ait Hamou, Tom Lenaerts, Michèle Cuvelier, Stefan Hertmans, Imke Courtois, Roos Van Acker, Wim Opbrouck, Evi Hanssen, Stijn Meuris, Lara Chedraoui, Johan Braeckman, Sophie Dutordoir, Freek de Jonge en vele anderen.
Show more best episodes

Show more best episodes
FAQ
How many episodes does drie boeken have?
drie boeken currently has 295 episodes available.
What topics does drie boeken cover?
The podcast is about Podcasts, Books and Arts.
What is the most popular episode on drie boeken?
The episode title '#171 Amir Bachrouri. De drie boeken die je moet gelezen hebben volgens voorzitter van de Vlaamse Jeugdraad Amir Bachrouri.' is the most popular.
What is the average episode length on drie boeken?
The average episode length on drie boeken is 59 minutes.
How often are episodes of drie boeken released?
Episodes of drie boeken are typically released every 7 days.
When was the first episode of drie boeken?
The first episode of drie boeken was released on Nov 12, 2019.
Show more FAQ

Show more FAQ