goodpods headphones icon

To access all our features

Open the Goodpods app
Close icon
headphones

Boş Yapma Enstitüsü

Boş Yapma Enstitüsü

Hayatın her alanında fikir beyân etmeye çalışan bir podcast ağı. www.bosyapmaenstitusu.com Twitter: @BosEnstitusu Instagram: @bosyapmaenstitusu e-mail:[email protected]

...more

not bookmarked icon
Share icon

All episodes

Best episodes

Top 10 Boş Yapma Enstitüsü Episodes

Best episodes ranked by Goodpods Users most listened

play

07/08/22 • 44 min

Gurmelik Denemeleri'nin yeni bölümünde, geçmişteki bölümlerde az da olsa uğranılan bir lezzet ile yola çıkıldı. Adana kebabının başrolü üstlendiği bu bölümde, Adana'nın beraberinde getirdiği onlarca lezzete de bakılmadan geçilemedi.

Bengü ve Müjdat'ın çoğunlukla bilmediklerini sorduğu 29. bölüme, Geekyapar ve Dedeler Sofrası'ndan tanıdığımız Cevdet Canver konuk oldu ve ikiliye Adana mutfağında rehberlik yaptı. Ağzı sulananların toplandığı podcastin bir nüshası daha sizlerle!

play

07/08/22 • 44 min

bookmark
plus icon
share episode
play

07/01/22 • 82 min

Lafazan'ın sezon finalinde, günümüzde Dünya'yı da yoğun bir biçimde etkisi altına alan milliyetçilik akımı konuşuldu. Can Bilge'ye bu bölümde Müjdat Çetin eşlik ederken; milliyetçiliğin modern tarihte etki yarattığı ilk andan itibaren başlayan bir anlatı ortaya koyuluyor.

Türkiye'deki milliyetçilik fikrinin de kronolojik olarak konuşulduğu bölümde; 2022 Türkiye'sindeki milliyetçilik söylemleri, Ümit Özdağ ve türevi kimseler de programın gündeminde kendilerine yer buluyor.

Tarihe farklı açılardan bakmaya çalışanların programı Lafazan, yeni sezonuyla pek yakında burada!

play

07/01/22 • 82 min

bookmark
plus icon
share episode
play

06/24/22 • 38 min

Gurmelik Denemeleri'nin yeni bölümü, karşı konulamaz lezzetlerden bir diğeri olan çikolatayı konu edindi. Bengü ve Müjdat'ın Kadıköy'deki çikolatacılardan aldıkları örneklerin yenmesi sonucunda oluşan muhabbet; geçmişteki çikolata maceralarının da dile gelmesiyle devam etti. Tatlıya karşı koyamayan ikilinin komaya girmekten son anda kurtulduğu bu bölüm, doyulamayan lezzetlerle perçinlendi.

Gurmelik Denemeleri'nin yutuşu kesemedikleri 28. bölümü yayında!

play

06/24/22 • 38 min

bookmark
plus icon
share episode

Mise-en-scène'in yeni bölümü, Amerikan Rüyası kavramının mihenk taşı olan Top Gun'ı ve 36 yıl sonra gelen devam filmi Top Gun Maverick'i ele alıyor. Özlem, Müjdat ve Sıla Şahinöz'ün yer aldığı bu bölümde; Tom Cruise'un sinema tutkusu, filmin verdiği 80'ler hissiyatı ve dönemin aksiyon filmlerinin verdiği hissiyat da konu oldu.

"Eski sinema" kavramını özleyenlerin filmi Top Gun Maverick'in konu olduğu Mise-en-scène'in 9. bölümü yayında!

play

06/21/22 • 34 min

bookmark
plus icon
share episode
play

06/18/22 • 53 min

Kobraların gündeminde bu hafta; Gökkuşağını yasaklamak isteyen Suudi Arabistan, Norveç vatandaşlarına kaldırdığımız vizeler, sokakta çıplak gezenlerin artacağını söyleyen Cinsel Sağlık Dernekleri Başkanı Cem Keçe, Sakarya'da tasmayla dolaşan beyefendi, genç seçmenlerin anket sonuçları, Kiğılı'nın çalışanlarına attığı skandal mail, adrese teslim akademisyen arayan Balıkesir Üniversitesi, ölüm ilanıyla ve isim değişikliği konusuyla Türk Hava Yolları, TBMM Adalet Komisyonu'ndan geçen sosyal medya yasası, hakkında soruşturma açılan ENAG kurucusu, sağlık bakanıyla görüşmek isteyen ambülans şoförü, yurtdışında kiralayacağımız tarım arazileri, kesin ihraç istemiyle disipline gönderilen Bolu Beyi Özcan, bolca hayal gücü içeren yazısıyla Mehmet Barlas, twitter kavgasıyla Muharrem Sarıkaya, ilginç açıklamalarıyla Hilal Kaplan, "eskiden malesef tl daha değerliydi" diyen Numan Kurtulmuş, Mutluluk Köyü'nde ortaya çıkan Erdoğan Bayraktar var. Ekonomi köşesinde; Nebati bakanı eleştiren Kemal Kılıçdaroğlu, kepenk açıklamasıyla bakan Nebati, ekonomi stratejilerini açıklayan 6'lı masa, son yapılan fiyat güncellemeleri, elektrik faturası nedeniyle dükkanını kapatan esnaf, yeni bankamatik projemiz var. Cumhurbaşkanı köşesinde; "sürtük" kelimesi nedeniyle cumhurbaşkanına dava açan gazeteci, hakimlerin verdiği kararları beğenmeyen avukat, seçme ve seçilme yaşı, bir takım azarlamalar, merak edilen muhalefet adayı ve kriz içerisindeki dünya ülkeleri var. Kobra Kobra Poscast sezon finaliyle yayında! Yeni sezonda görüşmek dileğiyle...

Kobralara destek olmak için : http://kreosus.com/kobrakobrapodcast

Twitter: http://twitter.com/kobrapod

Instagram: http://instagram.com/kobrakobrapodcast

play

06/18/22 • 53 min

bookmark
plus icon
share episode

Mise-en-scène'in yeni bölümü, Disney +'ın Türkiye prömiyerini yaptığı günde yayına girdi. Lansmandan gelen bilgiler, tanıtım videoları ve öngörülen vizyonuyla tartışılan bu platform; ülkemizde faaliyette olan diğer platformların da kalitesini sorgulattı. Netflix'teki kalite sıkıntıları, BluTV'nin sıkışması, beIN Connect işleri ve GAİN'in iyiye giden rotası; yeni bölümde dijital platformların genel anlamda yaşadığı ortak sıkıntıların düşünülmesinin yolunu açtı.

Özlem ve Müjdat'ın hazır bulunduğu bu yayında; Yaşasın Bağzı Filmler podcastinin sunucularından Furkan Yücel de ikiliye eşlik etti. Alternatif arayışlarının hüzünle bittiği 8. bölüm yayında!

play

06/13/22 • 67 min

bookmark
plus icon
share episode
play

06/11/22 • 42 min

Kobraların gündeminde bu hafta; Odtü ve Boğaziçi'nde yaşananlar, Marmara Denizi'nden çıkanlar, Türkiye'de okumak istemeyen gençler, dansöz oynatan İmam Hatip, bazı değişiklikler yaşayan Cimer, çalınan saatiyle saat kulesi, haftanın cezalarını dağıtan Muhalif Biçme Makinası RTÜK, alevi oluşu tartışma konusu olan Kılıçdaroğlu, halkın tepkisiyle karşılaşan Babacan, "mayıs ayında neler oldu" videosuyla AKP, buğday krizi ve ekmek fiyatları, ekonomik yazısıyla korku salan Mehmet Barlas, yeni yapılan fiyat güncellemeleri, yeni kira düzenlemesi, ülkemizdeki milyonerler, yepyeni açıklamalarıyla Bakan Nebati, gönlümüzü ferahlatan cumhurbaşkanı var. Cumhurbaşkanı köşesinde; kaybedilen davalar, açıklanan ve merak edilen adaylıklar, ülkeyi batırma peşinde olan Kılıçdaroğlu, komünistler, ataistler, azgın azınlık ve parlak bir gelecek var. Yeni bölüm yayında!

Çarşamba günü K.Barış İlbi'yle Ama Çok Saçma podcastinin konuğuyuz, dinlensin!

Kobralara destek olmak için : http://kreosus.com/kobrakobrapodcast

Twitter: http://twitter.com/kobrapod

Instagram: http://instagram.com/kobrakobrapodcast

play

06/11/22 • 42 min

bookmark
plus icon
share episode
play

06/07/22 • 31 min

Mise-en-scène'in yeni bölümünde, sinemanın nabzının attığı festivallerden biri ele alınıyor. Geçtiğimiz günlerde 75. kez düzenlenen Cannes Film Festivali'nin çok beğenilen programı, ülkemiz seyircisini heyecanlandıran detayları, Emin Alper'in Kurak Günler filmi gibi önemli gündemler; yeni bölümün içeriğinde yer aldı. Ülkemiz sinemasındaki sıkıntılar ve TRT başlıkları da bölümde kendilerine yer buldu.

Özlem, Betül ve Müjdat'ın hazır bulunduğu Cannes bölümü yayında!

play

06/07/22 • 31 min

bookmark
plus icon
share episode

Kobra Gündem #81 - S*rtükler

Boş Yapma Enstitüsü

play

06/04/22 • 42 min

Kobraların gündeminde bu hafta; suratına pasta atılan Monalisa, ülkede yaşanan cinsel devrim, yoga yapmanın yasaklandığı Eskişehir parkı, açık giyinmenin yasaklandığı cafe, haftanın cezalarını dağıtan RTÜK, Boğaz'dan indirilen Gezi pankartı, anlayamadığımız açıklamalarıyla Süleyman Soylu, haftanın hukuk şöleni bir başarı hikayesi, cesur açıklamalarıyla Kemal Kılıçdaroğlu, açıklamaları cevaplayan Devlet Bahçeli, ekonominin arkasındaki isimlerden biri olduğu iddia edilen Tansu Çiller, "gelin birlikte çözelim" diyen Nebati, yaşadığımız zam yağmuru, açıklanan enflasyon, dar gelirliye verilecek olan hazine arazileri, tatil yerlerinde barunamayan memurlar var. Cumhurbaşkanı köşesinde; s*rtükler, sağlığa zararlı tütün maddeleri ve fermante içecekler, yapılacak olan uzay yolculuğu var. Yeni bölüm yayında!

Kobralara destek olmak için : http://kreosus.com/kobrakobrapodcast

Twitter: http://twitter.com/kobrapod

Instagram: http://instagram.com/kobrakobrapodcast

play

06/04/22 • 42 min

bookmark
plus icon
share episode
play

07/15/22 • 46 min

Mise-en-scène'in yeni bölümünde, günümüzde yayınlanan TV dizilerinin en çok konuşulanı ele alındı.

Succession'ın 2022'de ifade ettikleri, siyasi konumu, medyanın dönüşümü, aşırı sağ, Roy ailesi, Kendall ve gayet tabi Roman Roy; bir bölümlük dizi serüvenine çıkılmasının önünü açtı. Özlem, Müjdat ve bu bölümdeki konukları İrem Turhan; medyadaki Kral Lear'ı podcast ortamına da getirmiş oldu.

Sinemaya farklı noktalardan bakmayı amaçlayan Mise-en-scène'in 10. bölümü yayında!

play

07/15/22 • 46 min

bookmark
plus icon
share episode

Show more

Toggle view more icon

FAQ

How many episodes does Boş Yapma Enstitüsü have?

Boş Yapma Enstitüsü currently has 857 episodes available.

What topics does Boş Yapma Enstitüsü cover?

The podcast is about Podcasts, Sports and Soccer.

What is the most popular episode on Boş Yapma Enstitüsü?

The episode title 'Gurmelik Denemeleri #29 - Adana Lezzetleri w/ Cevdet Canver' is the most popular.

What is the average episode length on Boş Yapma Enstitüsü?

The average episode length on Boş Yapma Enstitüsü is 49 minutes.

How often are episodes of Boş Yapma Enstitüsü released?

Episodes of Boş Yapma Enstitüsü are typically released every 1 day, 3 hours.

When was the first episode of Boş Yapma Enstitüsü?

The first episode of Boş Yapma Enstitüsü was released on Feb 27, 2019.

Show more FAQ

Toggle view more icon

Comments

0.0

out of 5

Star filled grey IconStar filled grey IconStar filled grey IconStar filled grey IconStar filled grey Icon
Star filled grey IconStar filled grey IconStar filled grey IconStar filled grey Icon
Star filled grey IconStar filled grey IconStar filled grey Icon
Star filled grey IconStar filled grey Icon
Star filled grey Icon

No ratings yet