
A Tanári
Kákonyi Sára
A Tanári podcastben a vendégekkel olyan témákról beszélgetünk, amik az oktatás aktualitásait érintik. A beszélgetések azonban nem csak diákoknak és tanároknak szólnak, hanem mindannyiunk számára fontosak, hiszen az oktatás az egész társadalom alapja. Célunk, hogy A Tanári révén minél több emberhez eljussanak azok a gondolatok és ötletek, amelyek segíthetnek az oktatási rendszerünk fejlesztésében és az iskolai életünk jobbá tételében.
All episodes
Best episodes
Seasons
Top 10 A Tanári Episodes
Goodpods has curated a list of the 10 best A Tanári episodes, ranked by the number of listens and likes each episode have garnered from our listeners. If you are listening to A Tanári for the first time, there's no better place to start than with one of these standout episodes. If you are a fan of the show, vote for your favorite A Tanári episode by adding your comments to the episode page.

06/22/23 • 25 min
A Tanári podcast 4. adásában Balassa Nikivel beszélgetünk arról, hogy milyen utakat járt be az egyetem alatt és után.
Niki az egyetem megkezdésekor még az angoltanári pályát fontolgatta, azonban a képzés végére úgy döntött, nem ez a neki való irány.
Néhány évvel később azonban mégis oktatói szerepben találta meg a kiteljesedést - noha nem teljesen olyan formában, ahogy 18 évesen tervezte.
Hallgassátok Niki történetét, és kövessétek a @niki_aerial Instagram oldalon!

07/20/23 • 49 min
A Tanári podcast vendége ezúttal Palotás Antónia kolléganőm, akivel arról beszélgetünk, mit is jelent pontosan egy tanár számára (vagy legalábbis nekünk) az osztályfőnöki szerep. Mivel sokan az ofőket "második apának/anyának" hívják, Antóniát arról is kérdeztem, hogy háromgyermekes anyukaként hogyan találja meg az egyensúlyt a saját családjára szánt idő, és az osztálya terelgetése között.
Antónia arról is mesél, hogyan alakult az élete a tanári pályán ezidáig; így megismerhetjük végtelenül nyílt, türelmes, szeretetteljes személyiségét. Hallgassátok szeretettel!
Kíváncsiak vagyunk arra is, milyen gondolatok, kérdések merültek fel bennetek a beszélgetés kapcsán - írjátok meg nekünk! 💬

10/18/23 • 19 min
Ezen a héten Radnóti Áron osztja meg velünk élményeit a francia és a magyar oktatási rendszer különbségeiről. 🇫🇷🇭🇺
Fiatal kora ellenére Áron már több országban, sőt, több kontinensen is élt, így rengeteg tapasztalattal gazdagodott – nemcsak nyelvtanulás tekintetében. Az epizódban beszélünk többek között a költözésekről, a francia rendszer előnyeiről és hátrányairól, vagy Áron terveiről a jövőre nézve.
Biztos vagyok benne, hogy mindenki el tud vinni valami üzenetet, jó tanácsot, értéket Áron szavaiból. Hallgassátok szeretettel!

11/01/23 • 32 min
A Tanári podcast vendége ezúttal Králl Jonatán, aki az előző tanévben végzős diákként lelkes résztvevője volt az oktatás jövőjéért zajló tüntetéseknek.
Idén ősszel kevesebb visszhangja van az aktivizmusnak (erről is beszélünk az epizódban), és a magyar oktatás megreformálása sem sokat haladt előre. Éppen ezért fontosnak tartjuk beszélni a rendszer hibáiról, és bemutatni azt, hogy hogyan tudnak akár a diákok, akár a tanárok a maguk módján kiállni a saját érdekeikért.
Jelenleg is középiskolás diák vagy? Hallgass bele a mai epizódba, mert Jonatánnal arról is beszélgetünk, hogyan lehetsz aktív tagja egy diákszervezetnek!

04/03/24 • 52 min
Hogyan lehet a mai fiatalokat motiválni az olvasásra? Mivel lehet fejleszteni a szövegértést és miért is olyan fontos ez? Miért fontos a magyartanárok kapcsolata a diákokkal?
Sirák Richárddal szakmai és emberi szempontból beszélgettünk arról, hogyan lehet a magyarórákon közelebb kerülni a diákokhoz, rábírni őket arra, hogy ne idegenkedjenek sem a szövegek olvasásától-értelmezésétől, sem a “száraz” nyelvtantól.
Ricsi szemléletmódja, ahogy a (magyar)tanítás felé fordul, kifejezetten inspiráló és motiváló – biztos vagyok benne, hogy mindenkit megérint valamelyik üzenete. Hallgassátok szeretettel!

04/17/24 • 50 min
Harsányi Bence és Somkövi Bernadett a tanári konferenciák, tantestületi és diákcsportok foglalkozásainak népszerű vendégei.
Betti és Bence beszélgetésünkben elmeséli, hogyan lehet a pozitív pszichológia eszközeit hatékonyan beépíteni az oktatásba, és hogyan segíthetnek az improvizációs játékok a diákoknak kreativitásuk, önbizalmuk és együttműködési készségeik fejlesztésében. Közös projektük, az ImPro playshoP példáin keresztül osztják meg tapasztalataikat és legfontosabb tanulságaikat, miközben inspiráló és gyakorlatias tanácsokat hallhatunk tőlük.
Reméljük, hogy ezután mindenki kívülről tudja majd a 10 pozitív érzelmet, és ott jeleníti és éli meg a mindennapjaiban, ahol csak lehet!
Az ImPro playshoP Facebook-oldala

05/29/24 • 38 min
A mentális egészség témakörét immáron harmadik alkalommal dolgozzuk fel, ezúttal a tanárok szerepét elemezzük. Barna Ákos általános iskolai, míg én gimnáziumi osztályfőnök vagyok, így különböző (de annyira mégsem) korosztályokkal foglalkozunk.
Ákossal arról beszélgetünk, hogy
- miért tartjuk egyáltalán fontosnak, hogy a mentálhigiénével foglalkozzunk az iskolában,
- milyen jelei vannak, ha egy diák lelkileg nincs jól,
- milyen módszereket alkalmazunk diákjaink támogatására és milyen lehetőségeink vannak ehhez,
- hogyan tudjuk a diákokat bevonni, hogy jobban megértsék a bennük zajló folyamatokat, és ezeket megtanulják kezelni,
- milyen visszajelzéseket tapasztaltunk eddig.
Kíváncsiak vagyunk a Ti visszajelzéseitekre is, írjátok meg bátran! 🌱

07/24/24 • 50 min
Ebben az epizódban a vendégem Zwickl Annamária gyógypedagógus, akivel izgalmas és hasznos témákat járunk körbe: mit jelentenek az SNI és BTMN rövidítések, és mi a különbség köztük, mi a fejlesztő és gyógypedagógus szerepe és feladatai az iskolában, milyen nehézségekkel fordulnak hozzá leggyakrabban tanárok, szülők és diákok...
Ezekre, és még sok más kérdésre is válaszolunk a Tanári podcast legújabb epizódjában. Hallgassátok szeretettel és írjátok meg visszajelzéseiteket! 🌱

#24: Emojik a tanórákon
A Tanári
10/02/24 • 26 min
Az emojik, vagyis hangulatjelek manapság a diákok, sőt, szinte bárki mindennapi kommunikációjának részei. Lévén, hogy vizuális eszközökről van szó, időnként beépíthetők az oktatásba is.
Fontos a legelején leszögezni, hogy az emojik tanórai használatának bár vannak előnyei, egyáltalán nem arra buzdítok mindenkit, hogy minden egyes órán ezzel fogja meg a diákokat, vagy minden anyagrészt ezzel dobjon fel. Időnként érdekes lehet egy ilyen feladat, de olyan is lehet, hogy a tanulóink túl fáradtak, vagy nincsenek olyan passzban, ami a kreatív feladatokra nyitottá tenné őket.
Az emojik használata a tanórán izgalmas és motiváló lehet, de érdemes figyelembe venni az esetleges árnyoldalakat is, hiszen minden éremnek két oldala van.
Az epizódban megemlítek konkrét játék/feladatötleteket is, amikhez linkeket, ábrákat, további anyagokat a saritanit.hu-n találhattok.

06/07/23 • 46 min
A Tanári podcast harmadik epizódjában inkább a diákokhoz szólunk, hiszen Bálint Gáspárral a középiskola utáni életről beszélgetünk.
Az adás során szóba kerül a fakultációválasztás és a továbbtanulás jelentősége, vagy az online oktatás hatása a diákokra és tanárokra. Miben tud segíteni egy iskola? Miben más a gimnázium után az egyetem? Milyen befolyással vannak az életünkre ezek a nagy döntések?
Reméljük, hogy a beszélgetés mindenkinek (nemcsak diákoknak) tartogat hasznosat! Jó hallgatást!
Show more best episodes

Show more best episodes
FAQ
How many episodes does A Tanári have?
A Tanári currently has 29 episodes available.
What topics does A Tanári cover?
The podcast is about Podcasts and Education.
What is the most popular episode on A Tanári?
The episode title 'Bemutatkozó adás' is the most popular.
What is the average episode length on A Tanári?
The average episode length on A Tanári is 39 minutes.
How often are episodes of A Tanári released?
Episodes of A Tanári are typically released every 14 days, 1 hour.
When was the first episode of A Tanári?
The first episode of A Tanári was released on May 2, 2023.
Show more FAQ

Show more FAQ