goodpods headphones icon

To access all our features

Open the Goodpods app
Close icon
headphones

Homo cultus. Žmogus ir miestas

LRT

Išlavintas, kultūringas, sąmoningas ir analitiškas žmogus – visos šios sąvokos telpa į laidos “Homo cultus” pavadinimo reikšmę. Laidos centre ir yra žmogus, kuriam rūpi mus supantis pasaulis, gimstantys nauji reiškiniai, besikeičiančios gyvenimo spalvos ir istorijos pamokos. Tai subjektyvi laida, kurią veda žinomos mūsų kultūros asmenybės. Penki skirtingi autoriai penkias dienas per savaitę kvies kartu mąstyti, kalbėti ir diskutuoti apie miestą ir jo gyventojus, apie Europos tapatybę, istoriją ir dabartį, mūsų visuomenę ir regimus pokyčius, apie asmenybę formuojančius dalykus ir pastangas keistis. Tai įdėmus ir jautrus žvilgsnis į mūsų amžiaus pasaulį ir žmogų. Laidą „Žmogus ir miestas“ rengia architektai Justinas Dūdėnas ir Matas Šiupšinskas bei aplinkosaugininkė Jekaterina Lavrinec. Pirmadieniais 15:05 – per LRT KLASIKĄ.

...more

not bookmarked icon
Share icon

All episodes

Best episodes

Top 10 Homo cultus. Žmogus ir miestas Episodes

Best episodes ranked by Goodpods Users most listened

Kaip kraštovaizdžio dizaino iniciatyvos gali pakeisti mūsų kiemus ir maršrutus miestuose? Ar įmanoma įtikinti gyventojus atlaisvinti kiemus nuo automobilių, ir skirti daugiau vietos želdiniams? Kodėl miestai ima atsisakyti kietųjų dangų? Kaip vystyti gyventojų jautrumą kraštovaizdžiui? Savo įžvalgomis dalijasi landšafto dizaino festivalio Kaune organizatorės: želdynų dizainerė Rasa Pavilionienė, Lietuvos želdintojų asociacijos narė Ingrida Vainauskienė, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos lektorė Vaida Vaitkutė-Eidimtienė. Laidos vedėja miesto antropologė Jekaterina Lavrinec
play

10/26/20 • 49 min

bookmark
plus icon
share episode
Architektūra, kaip ir kitos, su žmogaus poreikiais bei saugumu susijusios veiklos, paklūsta taisyklėms. Jas nustato visuomenė, formuodama skirtingas normas ir reikalavimus, o taip pat ir lūkesčius pačiai architektūrai. Apie normas, standartus ir teisinį reguliavimą architektūroje – pokalbis su architektu Gintaru Prikockiu.
Laidos ved. Tomas Grunskis
play

10/24/20 • 50 min

bookmark
plus icon
share episode
Su miesto tyrėja Jekaterina Lavrinec kalbamės apie skirtingus požiūrius į miestą ir jo kūrimą. Ved. Tomas Grunskis
play

08/31/20 • 52 min

bookmark
plus icon
share episode
Šiuolaikinė visuomenė vis labiau telkiasi miestuose; tai sukelia urbanistinius, ekologinius, socialinius iššūkius, kurie skatina naujų tyrimų krypčių atsiradimą. Kokie šiuolaikinės visuomenės iššūkiai patenka į antropologų nagrinėjamų temų lauką? Kaip antropologų vykdomos neformalaus švietimo iniciatyvos gali prisidėti lavinant visuomenės jautrumą? Apie tai diskutuojame su taikomosios antropologijos asociacijos „Anthropos” įkūrėjomis. Šios „Žmogus ir miestas” laidos viešnios: Kornelija Čepytė - tyrėja ir edukatorė, dirbanti mokykloje, vedanti dirbtuves maisto ir klimato kaitos temomis; Daina Pupkevičiūtė - tyrėja, kurios interesų laukas yra bendruomenės, socialiniai judėjimai, klimato krizė; Dovilė Gaižauskienė - dizainerė, nagrinėjanti dalyvaujamuosius kultūros aspektus; Ugnė Starkutė - tyrėja ir edukacinių veiklų, skirtų klimato kaitai ir maistui, organizatorė. Laidos vedėja - urbanistė Jekaterina Lavrinec.
play

08/24/20 • 49 min

bookmark
plus icon
share episode
Šiuolaikinis tvarus ir tankus miestas. II laida. Laidos svečias Vilniaus miesto vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis. Ved. Tomas Grunskis.
play

08/17/20 • 44 min

bookmark
plus icon
share episode
play

08/10/20 • 52 min

Šioje „Žmogus ir miestas“ laidoje tęsiame pokalbį apie gatvės menus, nemaža dalimi - apie gatvės teatrą. Kūrybinės veiklos viešosiose erdvėse atskleidžia miesto erdvių potencialą ir padrąsina gyventojus įsitraukti į aktyvesnį savo miesto pažinimą, kūrimą, paskatina gyventojų tarpusavio sąveiką. Kaip gatvės teatro pasirodymai pakeičia miesto erdves ir mūsų santykį su miesto vietomis, bent trumpam? Kaip galime iš naujo patirti savo miestą per gatvės teatro pasirodymus ir prisidėdami prie tų pasirodymų įgyvendinimo? Mūsų laidos viešnios atskleidė, kad vietų gatvės teatro pasirodimams paieška apima ir garso patyrimą, ir dėmesį miesto faktūroms, ir emocinį aspektą.
Savo įžvalgomis dalinasi gatvės teatro festivalio „SPOT” organizatorės: miesto festivalių organizatorė Judita Strumilaitė ir „Menų spaustuvės” vadybininkė, edukacijos projektų ir menų rezidencijų kuratorė Ineta Pliekaitytė. Gatvės teatro SPOT renginių dokumentaciją ir paskaitas galite atrasti „Menų spaustuvės” puslapyje: http://www.menuspaustuve.lt/
Laidos vedėja - VGTU Kūrybinių industrijų fakulteto docentė, miesto antropologė Jekaterina Lavrinec.
play

08/10/20 • 52 min

bookmark
plus icon
share episode
Šiuolaikinis tvarus ir tankus miestas. I-oji laida. Klaipėda. Pašnekovė architektė, Klaipėdos miesto savivaldybės Urbanistikos ir architektūros skyriaus vedėja Mantė Černiūtė-Amšiejienė. Ved. Tomas Grunskis.
play

08/03/20 • 45 min

bookmark
plus icon
share episode
Kaip gyventojų istorijos ir jų kūrybinės veiklos prisideda prie miestų ir miestelių tapatumo formavimo? Pasakojimai apie miestą yra neatsiejama miesto aplinkos ir jos vystymo dalis. Ši idėja, kitaip dar vadinama naratyviniu posūkiu, palaipsniui pradėjo keisti ir miestų planavimo praktiką.
Apie tai, kaip surinkti miesto gyventojų istorijas, kaip jas išsaugoti ir kaip jų pagrindu permąstyti ir sustiprinti miesto tapatumą, kalbėsime su visaginiete Oksana Denisenko, kūrybinės platformos „Urbanistinės istorijos” įkūrėja, Visagino miesto kultūros aktyviste. Laidos vedėja - miesto antropologė, VGTU Kūrybinių industrijų fakulteto docentė Jekaterina Lavrinec.
play

06/29/20 • 53 min

bookmark
plus icon
share episode
play

06/22/20 • 52 min

Miestas yra dinamiškas ir pastoviai kintantis darinys. Ši kaita dėsningai atspindi jo raidos laikotarpio sociokultūrines sąlygas ir visuomenės vertybes.
Kartu su jomis kinta ne tik miesto įvaizdis, jo reikšmės, bet ir miestovaizdis.
Laidoje „Žmogus ir miestas” kalbėsimės apie miestovaizdžio kismo priežastis, kuo jis yra svarbus ir kodėl jį siekiame saugoti. Laidos vedėjas architektas, VDA profesorius, dr. Tomas Grunskis.
play

06/22/20 • 52 min

bookmark
plus icon
share episode
Apie standartą architektūroje ir nestandartinį Zapyškio projektą pokalbis su architektu Gintaru Prikockiu.
Ved. Tomas Grunskis
play

11/02/20 • 45 min

bookmark
plus icon
share episode

Show more

Toggle view more icon

FAQ

How many episodes does Homo cultus. Žmogus ir miestas have?

Homo cultus. Žmogus ir miestas currently has 173 episodes available.

What topics does Homo cultus. Žmogus ir miestas cover?

The podcast is about Society & Culture and Podcasts.

What is the most popular episode on Homo cultus. Žmogus ir miestas?

The episode title 'Homo cultus. Žmogus ir miestas. Landšafto dizaino festivalis: pokyčiai kiemuose' is the most popular.

What is the average episode length on Homo cultus. Žmogus ir miestas?

The average episode length on Homo cultus. Žmogus ir miestas is 50 minutes.

How often are episodes of Homo cultus. Žmogus ir miestas released?

Episodes of Homo cultus. Žmogus ir miestas are typically released every 7 days.

When was the first episode of Homo cultus. Žmogus ir miestas?

The first episode of Homo cultus. Žmogus ir miestas was released on Mar 2, 2020.

Show more FAQ

Toggle view more icon

Comments

0.0

out of 5

Star filled grey IconStar filled grey IconStar filled grey IconStar filled grey IconStar filled grey Icon
Star filled grey IconStar filled grey IconStar filled grey IconStar filled grey Icon
Star filled grey IconStar filled grey IconStar filled grey Icon
Star filled grey IconStar filled grey Icon
Star filled grey Icon

No ratings yet