goodpods headphones icon

To access all our features

Open the Goodpods app
Close icon
headphones

Ešus

Radio 1

Ešus je pořad Radia 1 o cestování a jídle, nebo snad o jídle a cestování.

...more

not bookmarked icon
Share icon

All episodes

Best episodes

Top 10 Ešus Episodes

Best episodes ranked by Goodpods Users most listened

Mým dnešním hostem bude Kristýna Tronečková a Matouš Hurtík, kteří se před pár dny vrátili z cest po Turecku, kde zkoumali tamní štěstí. Zkušenosti a zjištění z dosavadních cest Kristýna sepsal do dvou knih Cesty za štěstím 1&2.
play

11/02/22 • 61 min

bookmark
plus icon
share episode
dnes se do studia vrátí Luboš Brož se kterým jsme si povídali před 2 týdny a v noci po vysílání právě odlétal do Maroka. Dnes bychom navázali na minulé povídání o pochodech Evropou, protože, jak jsme si později v noci po vysílání řekli piva v Obývák - tvůj pivní bar, je ještě o čem povídat. Tak na slyšenou večer
play

10/25/22 • 58 min

bookmark
plus icon
share episode
Dnes mým hostem bude Ivan Brezina, český novinář a publicista. Povídat si budeme, jak mi Ivan napsal: "... o bizarních kulinářských zkušenostech z pomezí etnické gastronomie, kulturní antropologie a psychologie hnusu.
Představa o tom, co se jí a co se nejí, je pouze naučená. Svět je zajímavým místem k životu i proto, že všichni nebaštíme jen koprovku, guláš, čočku a šunkofleky. Překročení hranice nechutného boří předsudky a rozšiřuje obzory. Na cestách proto cíleně ochutnávám psy, kočky, krysy, hady, brouky, pavouky a další fujtajbly."
play

10/19/22 • 59 min

bookmark
plus icon
share episode
Při hledání hostů brouzdám všemi sítěmi a jednou jsem narazil i na cestovatelský web Lubomíra Brože. Vyměnili jsme si několik zpráv a výsledkem je jeho dnešní návštěva v Ešusu.
Pan Lubomír mi o sobě napsal: "Je mi 62 let, šel jsem o tři roky dříve do předčasného důchodu . To mi umožňuje se více věnovat svým koníčkům , mj. cestování. Chodím pěšky po dálkových evropských trasách, ale cestuji i jiným způsobem, třeba i na několik dní. Poslední dálkovou trasu jsem absolvoval tzv. coast to coast podle Hadriánova valu napříč Anglií. Když jsem šel vloni po poutní cestě Via Francigena, začal jsem psát a uveřejňovat na svém facebookovém profilu ,, Po cestách klikatých” deník z cest. Lidem se to líbilo, tak v tom pokračuji a své příběhy postupně přidávám na web, který jsem nedávno začal vytvářet - www.pocestachklikatych.cz"
play

10/19/22 • 56 min

bookmark
plus icon
share episode
Dneska se podíváme do pouští a hor Arizony. Expediční tým Repti Planet se nedávno vrátil z natáčení dokumentárního filmu o plazech. Zavedeme vás na 4. nejteplejší místo světa, k hranicím Mexika a USA odděleným velkou Trumpovou zdí nebo na noční lovy chřestýšů. O průběhu expedice přijdou vyprávět Petr a Dan.
play

10/14/22 • 55 min

bookmark
plus icon
share episode
dnes bude mým hostem Anna Schlindenbuchová. Povídat si budeme nejen o jejich cestách, ale i o její knize a v neposlední řadě i o postcrossingu.
play

09/22/22 • 57 min

bookmark
plus icon
share episode
play

09/14/22 • 56 min

Dnešní Ešus nás zavede do Indie. Průvodcem nám bude Magda, která mi napsala:
"V letošním roce jsem již po třetí navštívila NP Ranthambore v Indii. Jezdím sem s jedním naprosto konkrétním cílem - fotografovat tygry ve volné přírodě. NP Ranthambore, patří mezi největší a nejznámější NP v Indii především, kvůli populaci tygra indického - bengálského, za kterým sem ročně směřuje mnoho turistů a fotografů z celého světa. Já jsem si zde v roce 2018 splnila svůj největší fotografický sen. Rozhodně by se mi to nepodařilo bez pomoci Vládi Čecha mladšího (https://www.photocech.cz/) a našeho skvělého průvodce Nafeese Mohameda. Před první návštěvou jsem si myslela, že si poté "odškrtnu" splněné přání, bude to první a poslední cesta, ale je to návykové. Tygry jsem si zamilovala a alespoň 1x v roce sem musím vrátit zpátky."
play

09/14/22 • 56 min

bookmark
plus icon
share episode
Dnes večer vám nabídnu povídání s Jirkou Pazsem, který se přidal k několika monitorovacím misím Diakonie. K misím se přidává jako novinář a zážitky z jeho cesta jste už mohli potkat v nejrůznějších mediích. Dnes si budeme povídat o české pomoci v Mauretánii, Kambodži a Vietnamu
play

08/09/22 • 62 min

bookmark
plus icon
share episode
play

08/03/22 • 58 min

Téměř celé tři roky byla země uzavřena všem zahraničním turistům. Konečně letos své brány opět otevřela. Tu příležitost jsem si nemohla nechat ujít. Vyrazila jsem na cestu a strávila zde skoro celý měsíc. Zážitků bylo tolik, že se mi v hlavě rýsuje nová knížka! Moje vietnamská dobrodružství, když jsem to všechno „přežila“ jsou vlastně hodně zábavná. Budeme si povídat, jak funguje zdravotní systém na severu země, co všechno se dá ochutnat v místech, kam jezdí vážně jen pár turistů, jak to vypadalo na vietnamsko-čínské hranici, jaká nová krásná místa jsem objevila, jaké dopravní prostředky jsem vyzkoušela. Naučím vás nové vietnamské fráze – ale takové, co ve škole neučí. Myslím, že znám Vietnam vážně hodně dobře, tak si připravte otázky, co vás zajímá a já se pokusím všechny zodpovědět."
play

08/03/22 • 58 min

bookmark
plus icon
share episode
Poutí k branám Orientu
Mým dnešním hostem bude NICOLETTE HAVLOVÁ .
Rodačka z Havířova již navštívila téměř 40 zemí světa na všech obydlených kontinentech. Nejraději poznává svět stopem a po svých, se spaním pod hvězdnou oblohou či u místních.
Budeme si povídat především o její cestě z r.2021, kdy se vydala pěšky ze severu Moravy pěšky do Istanbulu.
play

11/14/22 • 58 min

bookmark
plus icon
share episode

Show more

Toggle view more icon

FAQ

How many episodes does Ešus have?

Ešus currently has 126 episodes available.

What topics does Ešus cover?

The podcast is about Places & Travel, Society & Culture and Podcasts.

What is the most popular episode on Ešus?

The episode title 'Ešus 31/10/2022: Kristýna a Matouš v Turecku' is the most popular.

What is the average episode length on Ešus?

The average episode length on Ešus is 59 minutes.

How often are episodes of Ešus released?

Episodes of Ešus are typically released every 7 days.

When was the first episode of Ešus?

The first episode of Ešus was released on May 18, 2020.

Show more FAQ

Toggle view more icon

Comments

0.0

out of 5

Star filled grey IconStar filled grey IconStar filled grey IconStar filled grey IconStar filled grey Icon
Star filled grey IconStar filled grey IconStar filled grey IconStar filled grey Icon
Star filled grey IconStar filled grey IconStar filled grey Icon
Star filled grey IconStar filled grey Icon
Star filled grey Icon

No ratings yet