goodpods headphones icon

To access all our features

Open the Goodpods app
Close icon
headphones

DOLU / NAHORU by Janka Chudlíková

Janka

DOLU / NAHORU by Janka Chudlíková je podcastový pořad, kde Janka sdílí příběhy lidí napříč obory bez ohledu na profesi, věk, národnost, pohlaví, orientaci či postavení. Cílem pořadu je ukázat druhým, že každý máme svoje “dole”, ale že je možné dostat se “nahoru"... A že každý musí pro zdravý a spokojený život něco sám udělat.

...more

not bookmarked icon
Share icon

All episodes

Best episodes

Top 10 DOLU / NAHORU by Janka Chudlíková Episodes

Best episodes ranked by Goodpods Users most listened

Hraním na housle denně medituje. Pomáhají mu zdolávat těžké chvíle, přinášejí mu odmalička radost. Nedávno s nimi překonal i pomyslný virtuózní houslový Mt. Everest na svém novém albu Paganiniana. ,,Každý světový muzikant je vlastně vrcholový sportovec,” říká věčný optimista Pavel Šporcl. Proč definitivně dospěl až na studiu v americkém New Yorku? Do kolika chce vydržet hrát? A proč ho stresuje balení na cesty?
Víc v rozhovoru s Jankou Chudlíkovou ve video podcastu DOLU|NAHORU.

Support the show
play

05/01/22 • 97 min

bookmark
plus icon
share episode

Dýchá s nimi, trpí s nimi, pláče a raduje se. Simona Lazzari už desítky let provází ženy tou nejkrásnější životní proměnou, kdy se z nich stávají matky. Pomáhá na svět jejich dětem. ,,Porod je zázrak a já považuji za dar, že to mohu dělat,” říká dula a laktační poradkyně. Proč toužila odmalička stát se dětskou zdravotní sestrou? Jak dokáže ženy u porodu zklidnit? A proč miluje italštinu?
Víc v rozhovoru s Jankou Chudlíkovou ve video p odcastu DOLU|NAHORU.

Support the show
play

04/03/22 • 66 min

bookmark
plus icon
share episode

Do osmnácti let nepřečetl žádnou knihu. Pak se mu ale do ruky dostala literatura, která mu změnila život a nasměrovala ho k současné profesi. Terapeut Adam Táborský zcela propadl psychologii. Jako zakladatel Terapie mezi stromy razí léčebný účinek přírody na psychiku lidí. Jak nám příroda pomáhá? A co je to dobrodružná terapie?
Víc v rozhovoru s Jankou Chudlíkovou ve video podcastu DOLU|NAHORU.

Support the show
play

03/06/22 • 79 min

bookmark
plus icon
share episode

Víte, kolik máte času na to, abyste si prohlédli pod hladinou žraloka, než na vás zaútočí?
Deset minut nebo víc? Známý český cestovatel, fotograf a potápěč Richard Jaroněk to ví naprosto přesně. Kamiony pod vodou, jak s nadsázkou označuje tyhle prehistorické vládce oceánů, sleduje už desítky let.
Miluje je, natáčí, fotí, dává jim něžná jména. Stejně jako suchozemským šelmám. Predátoři jsou jeho vášní a focení s cestováním jeho splněným klukovským snem.
Čeho se v životě nejvíc bál a proč bychom právě žraloky měli chránit? Víc v rozhovoru s Jankou Chudlíkovou ve video podcastu DOLU|NAHORU.

Support the show
play

02/06/22 • 97 min

bookmark
plus icon
share episode

Prošla tvrdými zkouškami v osobním životě i byznysu. Několikrát si sáhla na dno profesní i soukromé.
,,Štěstí je vědět, co je správné a být ochotný kvůli tomu jít i vědomě do nepohodlí,” popisuje lektorka a koučka Janka Chudlíková, bývalá vysoce postavená manažerka, která prošla velkými společnostmi jako je Procter & Gamble, Zentiva nebo O2.
Osobnímu rozvoji se věnuje 29 let. Školí, přednáší a koučuje v českých i zahraničních firmách. Co považuje za štěstí? Jak nám pomáhají krize? A proč miluje neurovědu?
Víc v novoročním speciálu video podcastu DOLU|NAHORU s dcerou Anežkou Chudlíkovou (Not So Funny Any).

Support the show
play

12/27/21 • 97 min

bookmark
plus icon
share episode

Málokterá žena prošla tak tvrdými životními zkouškami.
Její šťastné dětství a dospívání poznamenala válka a rodinná tragédie. Za totality jako fyzioložka a biochemička nemohla cestovat, nedostala se ke špičkové vědecké literatuře. Přesto dokázala se svým týmem ohromit svět unikátním objevem a po pádu železné opony se stala jednou z nejcitovanějších vědkyň tehdejšího Československa.
Jak vzpomíná bývalá předsedkyně Akademie věd na dětství? A proč by zrušila střídání zimního a letního času? Víc v rozhovoru s Jankou Chudlíkovou ve video podcastu DOLU|NAHORU.

Support the show
play

12/12/21 • 51 min

bookmark
plus icon
share episode

Když jí bylo 23 let, přišla o otce při autonehodě. Náhle se tak stala oporou nemocné matce a mladšímu bratrovi. ,,Nebylo to snadné, byla jsem hodně mladá,” popisuje Violeta Luca, výkonná ředitelka Microsoftu pro Česko a Slovensko.

I tahle zkušenost pro ni byla stěžejní při cestě na vrchol byznysu. Lemovala ji tvrdá dřina, pevná vůle a neustálé vzdělávání. Pracovala i 16 hodin denně, držela se vytyčeného cíle. Ve třiceti ale pochopila, že život není jen práce. ,,Kam pořád spěcháš, máš před sebou celý život, užívej si ho. Tohle mi řekl jeden starší kolega a měl pravdu,” říká milovnice hor, jazzu a Bacha. Jak se dnes udržuje na vrcholu byznysu v dobré kondici? Proč je pro ni důležité mít skvělý tým? Čeho chce v Microsoftu dosáhnout? A jak se podle ní nejen vlivem pandemie mění způsob, jakým lidé pracují a firmy vedou svůj byznys? Víc v rozhovoru s Jankou Chudlíkovou ve video podcastu DOLU|NAHORU.

Support the show
play

11/21/21 • 62 min

bookmark
plus icon
share episode

,,Vyrostla jsem v domě, kde jsem se vždycky cítila bezpečně, milována a tím pádem i dostatečně dobrá. Znala jsem svoji hodnotu," popisuje osmadvacetiletá zpěvačka a skladatelka Ewa Farna.
Z mladé pěvecké hvězdičky vyrostla v sebevědomou ženu, která už patnáct let září na českém hudební nebi. Jaké jsou její sny? Proč je hrdá na svoje tělo a bojuje proti body shamingu? A jakou připravuje na podzim novou desku?
Víc v rozhovoru s Jankou Chudlíkovou ve video podcastu DOLU|NAHORU.

Support the show
play

11/07/21 • 75 min

bookmark
plus icon
share episode

Ráda se vrací do dětství, do Příbrami. K babičce, do lesa, k pohádkám. Pro filosofku Annu Hogenovou to byla nejšťastnější část života. ,,Tohle období je mi celoživotní oporou,” popisuje fenomenoložka a pedagožka. V životě se musela postavit smrti svých nejbližších, ztrátám, které ji provázejí celý život. Nelehké pro ni bylo i rozhodnutí vstoupit za socialismu do KSČ. ,,Zpronevěřila jsem se rodině. Děda byl legionář, tátu komunisti zavřeli. Tuhle chybu si nesu celý život.” Proč bychom se neměli vyhýbat těžkým chvílím? Jak bychom měli se sebou vést poctivý rozhovor? A proč jsou krásné stromy a hvězdy? Víc v rozhovoru s Jankou Chudlíkovou ve video podcastu DOLU|NAHORU.

Support the show
play

06/05/22 • 106 min

bookmark
plus icon
share episode

Show more

Toggle view more icon

FAQ

How many episodes does DOLU / NAHORU by Janka Chudlíková have?

DOLU / NAHORU by Janka Chudlíková currently has 30 episodes available.

What topics does DOLU / NAHORU by Janka Chudlíková cover?

The podcast is about Podcasts and Education.

What is the most popular episode on DOLU / NAHORU by Janka Chudlíková?

The episode title 'Pavel Šporcl, houslový virtuóz a skladatel: ,,Mám štěstí, že mám housle. Vždycky mě dostaly ze všeho.”' is the most popular.

What is the average episode length on DOLU / NAHORU by Janka Chudlíková?

The average episode length on DOLU / NAHORU by Janka Chudlíková is 68 minutes.

How often are episodes of DOLU / NAHORU by Janka Chudlíková released?

Episodes of DOLU / NAHORU by Janka Chudlíková are typically released every 28 days.

When was the first episode of DOLU / NAHORU by Janka Chudlíková?

The first episode of DOLU / NAHORU by Janka Chudlíková was released on Jan 19, 2020.

Show more FAQ

Toggle view more icon

Comments

0.0

out of 5

Star filled grey IconStar filled grey IconStar filled grey IconStar filled grey IconStar filled grey Icon
Star filled grey IconStar filled grey IconStar filled grey IconStar filled grey Icon
Star filled grey IconStar filled grey IconStar filled grey Icon
Star filled grey IconStar filled grey Icon
Star filled grey Icon

No ratings yet