goodpods headphones icon

To access all our features

Open the Goodpods app
Close icon

ara başlık (Arşiv)

Podfresh

Zeynep Yüncüler ve Sezin Öney ara başlık’ta dünya gündemini konuşuyor.
share icon
not bookmarked icon

All episodes

Best episodes

Top 10 ara başlık (Arşiv) Episodes

Best episodes ranked by Goodpods Users most listened

ara başlık’ın 31. bölümünde Zeynep Yüncüler ve Sezin Öney, ABD ve İran arasında artan gerilimi, Çin’in ‘Pandora’nun Kutusu’ çıkışını ve Hong Kong sokaklarını konuşuyor. ara başlık'ın bu bölümü Friedrich Ebert Stiftung tarafından desteklenmiştir.
bookmark
plus icon
share episode
ara başlık’ın 30. bölümde Zeynep Yüncüler ve Sezin Öney Avrupa Parlamentosu seçimlerini değerlendiriyor. Yüncüler ve Öney bu kez, Avrupa’da aşırı sağın yükselişine değil, iklim krizi, kadın hakları ve hayvan hakları gibi konularda mücadele verecek AP'de koltuk kazanan partilere odaklanıyor.
bookmark
plus icon
share episode
5 yılda bir gerçekleşen Avrupa Parlamentosu seçimleri 23-26 Mayıs arası gerçekleşecek. Seçimlere nasıl bir atmosferde gidiliyor? Ne gibi ittifaklar görüyoruz? Avrupa Birliği ne yöne evriliyor? Neden Avrupa’yı artık yükselen popülizm temasıyla konuşuyoruz? Peki, Türkiye tüm bu sürecin neresinde? Daha fazlasını ara başlık’ın 29. bölümünde Zeynep Yüncüler soruyor, Sezin Öney yanıtlıyor.
bookmark
plus icon
share episode
Dünyanın dört bir yanında iklim krizine dair protestolar büyüyor. Protestoların büyük bir çoğunluğu da Z kuşağına ait. Zeynep Yüncüler ve Sezin Öney ara başlık’ın 28. bölümünde iklim krizine ve bu krize karşı ses çıkaran tüm seslere dikkat çekiyor.
bookmark
plus icon
share episode
Ara Başlık’ın 27. bölümünde Zeynep Yüncüler ve Sezin Öney 31 Mart yerel seçimleri üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hem dünyadaki hem de Türkiye’deki meşruiyetinden, İsrail ve Finlandiya’daki genel seçimlere kadar dünya gündeminde öne çıkan gelişmeleri konuşuyor.
bookmark
plus icon
share episode
ara başlık’ın 26. bölümünde Zeynep Yüncüler ve Sezin Öney, Türkiye’den Slovakya’ya ve Cezayir’e kadar dünyadaki seçimleri ve ABD-Türkiye-Rusya üçgenindeki S-400 meselesini konuşuyor.
bookmark
plus icon
share episode
ABD, “Golan Tepeleri İsrail’indir” dedi. ABD’nin bu çıkışı ne anlama geliyor? Golan Tepeleri neresidir, neden önemlidir? İsrail’de seçimler 9 Nisan’da. Seçim arifesinde bu çıkış ne anlama geliyor? İsrail-Filistin savaşı 20. yılında da tırmanışa geçiyor. ABD’nin bu kararı Filistin’i nasıl etkileyecek? Yıllardır bölgeye gelmeyen barış sağlanabilecek mi? Daha fazlasını ara başlık’ın 25. bölümünde Zeynep Yüncüler soruyor, Sezin Öney yanıtlıyor.
bookmark
plus icon
share episode
Yeni Zelanda katliamından ne anllıyoruz? Dünyadaki sağ hareketlerin tehdidi büyüyor mu? Büyüyorsa bunu büyüten dinamikler neler? Sağ hareketlerin yükselişiyle, cihatçı grupların yükselişi arasında nasıl bir bağlantı var? Katliam görüntüleri neden servis edilmemeli, neden paylaşılmamalı? Daha birçok soruyu ara başlık’ın 24. bölümünde Zeynep Yüncüler soruyor, Sezin Öney yanıtlıyor.
bookmark
plus icon
share episode
episode art
play

03/14/19 • 22 min

İngiltere parlamentosu son zamanların en hareketli günlerini yaşıyor. Brexit süreci ne aşamada? Süreç hakkında senaryolar neler? İrlanda meselesi neye evrilecek? Venezuela’da elektirik kesintisi ne aşamada? Çin’de Mart ayı neden önemli? Ara başlık’ın 23. bölümde Zeynep Yüncüler ve Sezin Öney tüm soruları yanıtlıyor.
bookmark
plus icon
share episode
episode art
play

07/01/19 • 16 min

ara başlık’ın 32. bölümünde Zeynep Yüncüler ve Sezin Öney, Libya’da 6 Türk’ün alıkonulmasını, Suriye savunma füzelerinden birinin Kıbrıs’a düşmesini ve G-20 zirvesinden öne çıkan başlıkları konuşuyor.
bookmark
plus icon
share episode

Show more

Toggle view more icon

FAQ

What is the most popular episode on ara başlık (Arşiv)?

The episode title 'ABD-İran gerilimi ve Çin’in Pandora’nın Kutusu çıkışı - 21 Haziran 2019 - ara başlık' is the most popular.

Show more FAQ

Toggle view more icon

Comments

0.0

out of 5

Star filled grey IconStar filled grey IconStar filled grey IconStar filled grey IconStar filled grey Icon
Star filled grey IconStar filled grey IconStar filled grey IconStar filled grey Icon
Star filled grey IconStar filled grey IconStar filled grey Icon
Star filled grey IconStar filled grey Icon
Star filled grey Icon

Rating

Star iconStar iconStar iconStar iconStar icon

Review or comment on this podcast...

Post

External Reviews

Imported reviews from Apple Podcasts.
Generate a badge

Get a badge for your website that links back to this

Select type & size
Open dropdown icon
share badge image

Copy